• Pi. sep 29th, 2023

Levické kadetky v oboch zápasoch víťazne

Autor IMG_1979

feb 12, 2012 ,
bk-zvolen-bkz-levice-basketbal-kadetky-17
Foto: Ján Števonka.

V druhú februárovú sobotu 11.2.2012 sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ dvojzápas v basketbale dievčat v kategórii SP kadetiek.

Proti sebe sa postavili domáce BK ZŠ Zvolen a hostia BKŽ Levice a pred zápasmi bolo jasné, že to nebude  jednoduché. Domáci tréner Michal Hazlinger postavil do tohto zápasu svoje zverenkyne, o ktorých kvalitách niet pochýb a ktoré v minulej sezóne pod krídlami trénera Žambora veľa dokázali.

V oboch zápasoch bolo vidieť na oboch stranách enormnú snahu dievčat získať pre svoj klub cenné body do tabuliek.

Z každého zápasu si môžete pozrieť video a fotografie z oboch zápasov sú v jednom sete.

Prvý zápas

Od úvodných minút prvého zápasu išla lepšie herná činnosť dievčatám z Levíc, kedy si po pár pekných akciách začali tvoriť mierny štvorbodový náskok 12:16. Zvolenské dievčatá sa nenechali zmiasť a podarilo sa im nakloniť stav stretnutia na svoju stranu a tak v polovici zápasu bol stav 24:21.

Po taktických pokynoch trénera levických dievčat sa v tretej štvrtine hra začala obracať na ich konto 28:28. Posledných desať minút sa hra značne zrýchlila a aj počet nastrieľaných košov na oboch stranách značne pribúdal. Škoda, že viac na našej strane a tak koniec zápasu priniesol výsledné skóre 37:43 v náš neprospech.

Druhý zápas

Druhý zápas sa niesol kompletne v réžii domácich dievčat, kedy po každej odohratej štvrtine mali mierny bodový náskok pred súperkami. Posledná štvrtina bola najdramatickejšia z celého zápasu, hlavne však jej záver. Len jeden kôš v posledných sekundách z rúk levickej hráčky rozhodol o výsledku 51:52.

Videá – BK ZŠ Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Prvý zápas

Druhý zápas

Fotografie

Článok, foto a video: J Števonka.