• Št. dec 8th, 2022

Volejbalisti KDS šport Košice si prišli do Zvolena po víťazstvo

Úvodné podávanie rúk. Foto: IMG-1979.

V úvodnom kole volejbalovej Edymax extraligy mužov mali Zvolenčania voľný žreb a tak svoju premiéru v novej sezóne absolvovali až v druhom kole, keď na domácej palubovke privítali vicemajstra z Košíc.

Pred sezónou z MVK odišli Adam Kliment (ukončil volejbalovú kariéru), Martin Sekereš (štúdium na vysokej škole), Samuel Podstupka (práca v Bratislave). Do klubu pribudli Fraser Smith, Austrálsky univerzál a smečiar, ktorý hrával v Austrálii, Dánsku aj Holandsku, Ryan Kenny Americký nahrávač, hrával v Nemecku, USA, Anglicku a Čech Michal Borski.

Na nový typ hosťovania, kedy môže hrávať mládežnícke kategórie za svoj klub (BB) a mužskú súťaž za iný klub ( MVK), príšiel z Banskej Bystrice, člen reprezentácie do U17 aj U18 Adam Kán. Favoritom stretnutia boli hostia.

Vicemajster mal prvé dva sety pod kontrolou a nedovolil domácim uhrať ani na 20 bodov, aj keď Zvolenčania predviedli v priebehu celkom slušné herné pasáže. Hráči spod Pustého hradu sa však potom osmelili a boli blízko k zisku aspoň jedného setu. V treťom viedli takmer celý čas, v závere ešte dokonca 22:20 a potom i 24:23, ale napokon dobre podávajúci hráči Košíc koncovku otočili. Najprv sa smečom presadil Pizur a duel zakončil Sopko. Výborný duel odohral najviac bodujúci hráč MVK Ondrej Kamenský a Americký nahrávač Ryan Kenny, ktorému sa darilo i na podaní.

Vyjadrenie trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Bola to pre nás prvá vážna previerka. S niektorými vecami môžeme byť spokojní, ale niektoré boli zlé. Veľká škoda, že sme nedotiahli tretí set do víťazného konca. Vieme, na čom musíme pracovať.“ Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Myslím si, že prvé dva sety sme mali zápas vo svojej moci. Dobrý servis aj obrana. No potom sme prestali dobre podávať aj brániť. V treťom sete ale nefungovalo nič, takže sme len počkali na chyby súpera.“

Na domácej palubovke sa MVK predstaví 12.10.2019, keď o 18:00 hodine privíta VK OSMOS Prievidza.

MVK ZVOLEN – VK KDS ŠPORT KOŠICE 0:3 (-18, -19, -25)

Rozhodovali: Malík a Andrejčák,

100 divákov

MVP: Miroslav Jakubov (Košice)

  • Najviac bodujúci hráči: Kamenský 14 bodov – Lamanec 19 bodov

Zostavy:

  • Zvolen: Vrtielka 10, Orolín 1, Kenny 1, Smith 1, Michalec 5, Kamenský 14, libero Hraňo (Kučera 12, Šimko 2, Borski 1).

Tréner: M. Vaško.

  • Košice: Kasperkevič 0, Jakubov 18, Kríž 3, Lamanec 19, M. Sopko ml. 10, Pizur 7, libero Kurej (Smolej 2, Ondruš 1, Goč 0).

Tréner: R. Vlkolinský.

Fotogaléria: MVK Zvolen – VK KDS Šport Košice 

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979