• Pi. sep 29th, 2023

Basketbalistky BK Zvolen cez víkend na víťaznej vlne

Úvod zápasu BK Zvolen a BK Slovan Bratislava. Foto: ZV-podujatia

Tretí novembrový víkend ponúkol návštevníkom a obyvateľom mesta Zvolen veľa vskutku zaujímavých podujatí. Okrem kultúrnych podujatí si priaznivci športu mohli prísť na svoje aj na zápasoch v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ.

Tu sa okrem malého futbalu a volejbalu hrali tri basketbalové zápasy hráčok basketbalového klubu BK ZŠ Zvolen a práve o týchto zápasoch si niečo viac povieme.

Dva dni (18. a 19.11.2017), tri zápasy (dva kadetky a jeden ASWBL), rovnaký počet víťazstiev a celkovo 6 bodov do klubových tabuliek.

Počas týchto dvoch dní prišli ako protihráčky kadetiek najskôr v sobotu Petržalčanky a v nedeľu doobeda Slovanistky a v nedeľu privítali naše hráčky aj kategórie ASWBL BK Duchess.

Sobota 18.11.2017 (kadetky) BK Zvolen – BK Petržalka 147:35 (72:17)

Bilancia pred zápasom – naše 8. miesto (3 víťazstvá a 6 prehier), protihráčky 11. miesto (1 víťazstvo 8 prehier)

Dal sa očakávať vyrovnanejší basketbal, ale počas zápasu sa ukázalo, že rozdiel v hernom prejave je úplne niekde inde. Pre naše baby trénerka Andrea Orlová opäť ušila dobrú taktiku a samotné dievčatá predviedli svoju typickú dobre koordinovanú hru.

Na opačnej strane to dosť vŕzgalo a počas celého zápasu sa na palubovke navzájom hľadali. Ich tréner im svojim prejavom ešte viac zväzoval ruky a napokon po záverečnom hvizde bol stav 147:35

Fotografie

Nedeľa 19.11.2017 (kadetky) BK Zvolen – BK Slovan Bratislava 64:34 (27:18)

Pred zápasom bez zarátania sobotného zápasu 8. miesto (3 víťazstvá a 6 prehier), protihráčky 7. miesto (4 víťazstvá 5 prehier)

Naše kadetky nabudené po ľahšom tréningu z predchádzajúceho dňa sa postavili proti Slovanistkám a predpokladalo sa, že budeme svedkami jednostranného basketbalu.

Súperky vykazovali veľmi dobrú hernú techniku počas zápasu a niektoré dievčatá sa veľakrát individuálne presadzovali. Aj v tomto zápase sa ukázalo, že keď sa hrá súdržne a dodržujú sa taktické pokyny, tak to funguje ako má a tu to platilo dvojnásobne.

Počas celého zápasu hrali Slovanistky na 1 – 2 hráčky, ktoré tvorili hru a premieňali koše, čo sa nám ťažšie eliminovalo. Pred prestávkou bol stav 27:18 a ostávali už len 2 štvrtiny hry. Tieto si nenechali zobrať a ešte viac zatlačili na súperky, ktorým už postupne sily odchádzali a bodový náskok sa postupne naťahoval 44:24 a po záverečnom hvizde to bolo 64:34.

Hráčky BK ZŠ Zvolen (staršie žiačky a kadetky) 

  • Sára Žatkuliaková, Viktória Bodorová, Katarína Môťovská, Michaela Hrčková, Nina Nováková, Ema Sitková, Adela Bahledová, Erika Poliaková, Federika Rausová, Karla Šlosiariková, Gabriela Melicherčíková, Nina Janštová, Erika Holíková, Nina Mikulová, Alex Luptáková.

Fotografie

Nedeľa 19.11.2017 (ASWBL) BK Zvolen – BK Duchess 61:43 (37:19)

Počas tohto zápasu si fanúšikovia, ktorých bolo dostatok v hľadisku prišli rozhodne na svoje. Túto sezónu sa zatiaľ darí našim ženám viac vonku ako doma, kedy zo 6-tich zápasov prehrali doma 2 a vonku 2 prehry a dve víťazstvá.

Tento zápas patril medzi odvetný a bolo teda dobré odplatiť BK Duchess prehru na ich palubovke 60:41 a zároveň si pripísať prvé víťazstvo.

Od samého začiatku až po záver sa hral fantastický basketbal, počas ktorého si držali niekoľkobodový náskok práve naše ženy. Po prvej štvrtine to bolo 17:11 a v polovici zápasu už 37:19.

Po prestávke postupne začali pritvrdzovať súperky, ale našim babám sa pekne darilo eliminovať tento tlak a keď sa nedalo prebojovať pod kôš, tak aspoň z diaľky 47:31.

Všetko sa rozhodlo v poslednej štvrtine, kedy sa bodový rozdiel k sebe priblížil, nakoľko hosťujúce dievčatá poriadne zatlačili a chceli stoj čo stoj vyhrať. Avšak po pár pekných akciách v našom tábore sa podarilo napokon natiahnuť náskok a vyhrať zápas na 61:43

Video

Fotografie

Nech sa páči pár fotografií a video z víkendových zápasov basketbalistiek BK Zvolen.

Článok, foto a video: J. Števonka.