• Po. jan 30th, 2023

Deň divadla vo Zvolene

ByIMG_1979

feb 13, 2012
sofer-slecny-daisy
(zdroj: DJGT Zvolen)

TS – Zvolenské divadlo opäť oslávi Medzinárodný deň divadla spoločne s divákmi.

Pri príležitosti sviatku divadla sa v utorok 27. marca o 18.30 hod. odohrá v sále DJGT bezplatne pozoruhodná inscenácia ŠOFÉR SLEČNY DAISY.

V hre hovoriacej s láskavým humorom o nevyspytateľných ľudských vzťahoch sa predstavuje Magda Matrtajová ako svojrázna dáma Daisy, Radoslav Kuric ako jej starostlivý, ale zaneprázdnený syn Boolie a Vladimír Rohoň ako zhovievavý černošský šofér Hoke. Mnohí poznajú štyrmi Oscarmi ovenčený film nakrútený podľa tejto divadelnej hry.

Ocenená bola i zvolenská inscenácia – Vladimír Rohoň získal za svoju postavu Cenu Jozefa Kronera. Medzinárodný deň divadla sa 27. marca slávi už 50 rokov. Počas tohto dňa sa konajú po celom svete podujatia zamerané na propagáciu divadelného umenia. Zvolenské divadlo sa k nim pripája a aj na jeho doskách znie Posolstvo k Medzinárodnému dňu divadla. Každý rok ho píše iná osobnosť svetového mena a témou býva sila divadelného umenia.

Vstup na predstavenie ŠOFÉR SLEČNY DAISY je bezplatný do naplnenia kapacity sály (rezervácie nie sú možné). Všetkých milovníkov Tálie srdečne pozývame! (zdroj: DJGT Zvolen)