• Ut. mar 28th, 2023

Po troch mesiacoch víťazstvo Lokomotívy Zvolen

ByIMG_1979

feb 14, 2012
mvk-zvolen-atc-trencin-volejbal
Foto: Ján Števonka.

Nedeľný februárový podvečer 12.2.2012 sa rozhodne zapíše do volejbalovej histórie klubu MVK Lokomotíva Zvolen, nakoľko to, čo predviedli v tento večer proti ATC Trenčín bolo jednoducho obdivuhodné.

Deň pred týmto zápasom prehrala domáca Lokomotíva doma s Ekonómom Nitra 1:3 a aj skalný fanúšik si možno povedal, že tento zápas s Trenčínom, ktorý sa hral ani nie 24 hodín po tomto zápase s Nitrou nedopadne takto veľkolepo.

Jednoducho povedané, MVK Lokomotíva Zvolen vyhrala po troch mesiacoch alebo ak chcete po 13-tich prehratých zápasoch za sebou doma.

V prvom sete si neskutočne rýchlo domáca Lokomotíva vypracovala náskok a zaskočila súpera, ktorý si bral oddychové časy ako na páse, 4:0, 8:3, 12:4, 16:6. Po taktických pokynoch trénera hostí sa vzchopili a ukrojili z náskoku Zvolenčanov, ale tí sa nedali a dotiahli tento set vo svoj prospech 1:0.

Druhý set sa niesol v podobnom duchu, kedy rýchlymi brejkmi zmiatli súpera a aj za značnej podpory publika, ktoré ich hlasito povzbudzovalo, dotiahli aj tento set vo svoj prospech 2:0.

V treťom sete, respektíve v jeho úvode sa dopustil hráč Trenčína fatálneho zlyhania, kedy si robil posmešky na úkor herného prejavu domácej Lokomotívy. Za tento nešportový prejav bol upozornený nielen hlavným rozhodcom, ale patrične ho na palubovke okríkol aj asistent domáceho tímu Milan Beskydiar. Tento fakt do určitej miery vyviedol z konceptu hráčov Trenčína, ktorým sa nepodarilo zastaviť domácich aj napriek tomu, že v závere začali robiť dosť veľké chyby 3:0.

Najbližšie bude domáca Lokomotíva hrať dva zápasy vonku a to 18.2.2012 v Ľubovni a následne potom 25.2.2012 v Prešove.

Ostatné zápasy 6. kola Extraliga mužov – 11.2.2012

  • VK Ekonóm SPU Nitra – VKM Stará Ľubovňa 3:1 (24,14,19)
  • Myjava – Mirad Prešov 2:3 (-27,22,-19,15,-14)
  • MVK Lokomotíva Zvolen – ATC Trenčín 3:0 (20,22,23)

Priebežné poradie po 3. kole – Skupina 1.-4.

  • 1. VKP Bratislava, 2. Volley Team, 3. VK Slávia Svidník, 4. Humenné,

Priebežné poradie po 6. kole – Skupina 5.-10.

  • 5. Mirad Prešov, 6. VK Ekonóm SPU Nitra, 7. Myjava, 8. MVK Lokomotíva Zvolen 9. ATC Trenčín, 10. VKM Stará Ľubovňa

Zostavy tímov

MVK Lokomotíva Zvolen:  tréner – Jozef  Vidiečan, asistent – Milan Beskydiar

  • J. Tomášik, Kišš, Hrušík, J. Orolín, Pastorek, Michalec (libero Miroslav Senko, M. Orolín). Zápas viedol asistent M. Beskydiar.

ATC Trenčín : tréner – Ing. Erik Gábor

  • Podstupka, Galandák, T. Halanda, Demčák, Mlynarčík, Kuchárik (liberovia Ľ. Nemec a Vydarený, Hláčik, Ludha, Krajčovič).

Video zostrih – MVK Zvolen v červenom – doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma