• Št. feb 2nd, 2023
sdku-ds-zvolen
Foto: Ján Števonka.

Pod titulom Sedem so zárukou sa niesol politicko-hudobno- satirický míting SDKÚ-DS, ktorý sa uskutočnil v nedeľu 19.2.2012 v DJGT vo Zvolene.

Ako je zrejmé z názvu, tak celý tento míting sa niesol v podobnom formáte ako známa talkshow Eleny Vacvalovej 7 s.r.o. Samozrejme nemohla chýbať samotná Vacvalová, ktorá celú akciu moderovala po boku dvoch kolegov – Jána Snopka a Oľgy Feldekovej, ktorí sa snažili vtipnými komentármi rozohnať už aj tak dosť dusnú atmosféru. Za politickú stranu boli v tomto programe zastúpení Eugen Jurzica, Lucia Žitňanská, Jozef Mikuš a Ivan Štefanec.

V úvode zaspieval novú skladbu Premýšľam nad tebou Peter Cmorik, frontman skupiny Cmorik Band a po nej už začala samotná talkshow.

V prvej časti porozprávali svoje – podľa nich najvtipnejšie príhody z ich osobného života a asi najvtipnejšia príhoda patrila Snopkovi o žabách a bocianoch. Po vtipoch prišiel na uvoľnenie videozostrih vtipných častí z relácie Dereš – ukážky podnapitých alebo rómskych spoluobčanov, čo považujem za úbohé.

Na scénu znova prišiel Cmoro a tentokrát v dlhšej hudobnej vložke, v ktorej zazneli aj skladby Dážď a Čo to znamená.

Predposledná diskusia smerovala na občanov – prečo ísť voliť, čo za to bude, v čom sme lepší ako ostatné strany, aké istoty prinesieme a podobné nacvičené frázy. Na rad prišli aj otázky z publika. Jano Snopko sa predieral medzi ľudí s mikrofónom a nechal prítomný ľud, aby položil otázky. Odpovede však skôr zahmlievali to, čo sa momentálne deje nielen na politickej scéne. Lucia Žitňanská ešte predstavila regionálnych predstaviteľov strany, ktorí sa tu na tejto akcii v prvom rade nachádzali.

V samotnom závere odspieval poslednú skladbu Mám pocit Peter Cmorík a bol to zároveň koniec dvojhodinového programu.

V priestoroch divadla si bolo možné potom odchytiť jednotlivých politikov a ešte takto medzi štyrmi očami podebatovať . Každý, kto mal záujem sa mohol popreháňať medzi rôznymi propagačnými materiálmi s logom strany, kde samozrejme nemohli chýbať žetóny do vozíkov, balóny, odznaky, knihy a podobne.

Tak a je tu záver a pár slov ku Vám spoluobčania. Príďte 10. marca k urnám a podporte tú či onú stranu podľa vlastného uváženia.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma