• St. dec 6th, 2023

Sídliskové Kreatívne Trhovisko v Montessori centre

Autor IMG_1979

sep 4, 2013 ,
montessori-centrum-2013-zlaty-potok
Foto: Ján Števonka.

V stredu 28.8.2013 sa uskutočnila v centre Montessori na Zlatom potoku  fantastická akcia pod názvom Sídliskové Kreatívne Trhovisko. Na to však, aby bolo správne pochopené, prečo vlastne toto podujatie vzniklo je potrebné povedať pár viet úvodom.

Druhý deň v mesiaci júl sa konala v priestoroch MŠ na Prachatickej ulici na zvolenskom sídlisku Zlatý potok milá slávnosť – Otvorenie detského a rodičovského Montessori centra.

Bola to veľká udalosť, ktorú si nenechalo ujsť nemálo návštevníkov. Dozvedeli sa o aktivitách, ktoré toto centrum bude ponúkať  a taktiež o otvorení tzv. Klubu pre mladých, v ktorom sa budú konať rôzne filmové večery a debaty, diskusie, tvorivé aktivity, tancovačky, zumbovačky, environmentálne aktivity a podobne. Témy jednotlivých večerov boli a sú stále otvorené diskusii a ich výber závisí od záujmu návštevníkov.

K centru sa vyjadrila aj jedna zo zriaďovateliek PhDr. Zuzana Almáši Koreňová:

Našim cieľom bolo vytvoriť rešpektujúci priestor aj pre ostatných ľudí, ktorých deti už alebo ešte nechodia do materskej školy a rovnako aj pre mládež a starých rodičov. Ponúkame možnosti pre sebarealizáciu a kvalitné trávenie voľného času.

A tak sa aj stalo a 28.8.2013 sa uskutočnila v centre Montessori fantastická pilotná akcia pod názvom Sídliskové Kreatívne Trhovisko.

Za tých pár hodín, počas ktorých  trvala akcia so začiatkom o 15-tej hod. sa dalo stihnúť veľa. Nechýbali envirovýmysly, tanec, hry,  šport, zábavno- náučné aktivity a vonku sa o deti postarala pani, ktorá im na tvár namaľovala rôzne pekné motívy.

Od septembra sa budú môcť návštevníci dozvedieť aj o ľudských právach zábavnou formou a to pod názvom Kompasito.

Viac o Montessori centre nájdete na stránke na Facebooku.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri