Zvolenskí juniori vyhrali ľahko nad HC Nitra

zvolen-hc-nitra-juniori

Druhým semifinálovým duelom pokračovala 8.3.2012 vo Zvolene séria zápasov v Extralige juniorov, v ktorom si už po druhýkrát zmerali sily na ľadovej ploche HKM a.s. Zvolen a HC Nitra a.s. Deň pred týmto zápasom sa podarilo vyhrať domácemu tímu až v druhých samostatných nájazdoch  a vyhrali tento zápas 4:3gws (2:3, 0:0, 1:0, 0:0) a stav série bol pre Zvolen 1:0. V tomto zápase sa jednoznačne ukázal tímový duch domácich ako aj obrovské odhodlanie vyhrať tento zápas a zvýšiť sériu na 2:0. Pred odchodom pod Zobor, kde sa už 11.3.2012 môže v treťom zápase rozhodnúť o prvom finalistovi, ktorý bude hrať buď s HC´05 Banská Bystrica alebo HC Košice.

Dokiaľ sa tak stane, preberme si tento zápas, v ktorom Nitrania doslova hľadali samých seba a po štvrtom inkasovanom góle vystriedali brankára.

Ako to už býva zvykom, tak prvý gól padol už v druhej minúte zápasu z hokejky Jána Slivku po asistencii Ľuboša Kubicu 1:0. Vo zvyšku tejto tretiny sa už nič výnimočné neudialo.

Druhá štvrtina priniesla viac zaujímavých momentov nielen v podobe dvoch gólov do bránky hosťujúceho tímu, ale aj vynikajúci zásah zvolenského gólmana Krešimira Matea Tomljenovića. Na 2:0 premenil v dvadsiatej piatej minúte Ľuboš Kubica a na 3:0 šesť minút pred koncom tretiny Slavomír Buda.

V poslednej tretine bolo evidentné, že juniori spod Zobora sú so silami v koncoch a o ich hernom prejave, respektíve kŕči to platilo dvojnásobne. Posledný gól nielen v tejto tretine, ale aj v celom zápase padol pätnásť minút pred koncom. Nitriansky tréner ešte vystriedal brankára, ale nič nové v tomto zápase to neprinieslo.

Stav zápasu teda nakoniec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) a séria sa presúva pod Zobor, kde sa môže rozhodnúť už v túto nedeľu. Držme teda palce našim, nech to vyhrajú.

Fakty zápasu

Góly v zápase

• 1:0 Jan Slivka (Ľuboš Kubica), 2:0 Ľuboš Kubica (Jan Slivka, Michal Pospíšil), 3:0 Slavomír Buda (Andrej Urgas), 4:0 Lubor Pokovič (Slavomír Buda, Andrej Urgas)
  • Rozhodcovia: Goga Vladimír, Husár Ľuboš, Mĺkvy Michal, Čaprnka Ing. Ján (inštruktor), divákov: 230
Video zostrih – HKM a.s. Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu