• Ne. sep 24th, 2023

Petržalčanky si odniesli víťazstvo zo Zvolena

Autor IMG_1979

mar 20, 2012 , ,
bk-zvolen-bk-petrzalka-basketbal-juniorky-11
Foto: Ján Števonka.

Basketbalový zápas 17. kola v kategórii junioriek sa uskutočnil v sobotu 17.3.2012 v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ vo Zvolene.

V divácky rozhodne atraktívnom zápase sa proti sebe postavili domáce dievčatá z klubu BK ZŠ Zvolen a BK Petržalka, ktorý sa momentálne nachádza na 4. mieste v tabuľke.

Od úvodných minút sa zápas nevyvíjal pre zvolenské hráčky v dobrom svetle, petržalskej obrannej taktike a prihrávkam, ktoré sa vyznačovali presnosťou sa len s ťažkosťami dalo odolávať. Po prvej štvrtine strácali domáce hráčky už 12 bodov 9:21.

Druhá štvrtina nepriniesla žiadne výrazné prekvapenie, zvolenské dorastenky sa držali statočne, ale zvyšujúci sa bodový náskok neveštil nič dobrého. 26:49

Po prestávke v tretej štvrtine hry zverenkyne trénerky Renertovej zvoľnili tempo a tento moment sa snažili využiť domáce hráčky vo svoj prospech 42:70.

Posledná záverečná štvrtina patrila obom tímom. Na zvolenskej strane sa hráčky snažili za každú cenu zmeniť nepriaznivý stav, na druhej strane petržalské dievčatá sa snažili dotiahnuť zápas do úspešného konca. Po záverečnom hvizde tak konečné skóre činilo 58:85 (26:49).

Vyjadrenie trénerky BK Petržalka Beáty Renertovej k zápasu

Zápas sme rozbehli veľmi dobre ,kvalitná obrana, pekná kombinačná hra v prvom polčase nám priniesla komfortný 15 bodový náskok .V tretej štvrtine narástol náskok až na 30 bodov. Vedomí si toho, že už sa nemôže nič stať sme skĺzli do nekoncentrovanosti v útoku a bez obrany, čo sa nám v poslednom čase stáva. Ale čo sme dokázali vytvoriť poslednú štvrtinu, bolo nevídané. Až sa človek nestačil diviť, čo všetko dokázali vyprodukovať. Všetka česť Zvolenčankám, ktoré bojovali do poslednej sekundy. V tejto štvrtine dokázali stratiť 13lôpt a za tento výkon sa môžu hanbiť. Absolutórium si zaslúži Horváthova Kristína, ktorá sa vynímala výkonom aj prístupom nad všetkými hráčkami. Dúfam, že sa z toho hráčky poučia a cestou domov porozmýšľajú o svojom prístupe a bojovnosti ,ktorú nechali v druhom polčase v šatni.

Najbližší domáci zápas čaká naše juniorky už 1.4.2012 proti BaO TJ Strojár Malacky a 14.3.2012 proti Dannax Sport Košice.

Ako zvyčajne Vám prinášam okrem fotografií aj zostrih videa zo zápasu a najbližšie sa uvidíme na deň bláznov.

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.