• Ne. okt 1st, 2023

Húževnatosť žiačok nestačila na Petržalčanky

Autor IMG_1979

mar 28, 2012 , ,
bk-zvolen-bk-petrzalka-ziacky-basketbal-15
Foto: Ján Števonka.

V sobotný marcový podvečer 24.3.2012 sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalový zápas 9. kola v kategórii staršie žiačky v skupine o 1-8 miesto.

Na palubovke sa proti sebe postavili BK ZŠ Zvolen a BK Petržalka a v zaujímavom zápase si to navzájom aj patrične rozdali. Rýchla a akčná hra priniesla úspech hosťujúcim dievčatám 45:68.

Od úvodných minút sa niesol zápas vo vysokom tempe na oboch stranách, dievčatá chceli stoj čo stoj získať pre svoj klub patričný náskok a ujať sa vedenia 7:19.

Tejto úlohy sa však lepšie zhostili petržalské dorastenky, ktoré dôslednejšou hrou mali po prvej štvrtine náskok o 12 bodov a každou odohranou minútou sa len zvyšoval. Zvolenská trénerka Lucia Syč-Kriváňová taktickými pokynmi priviedla svoje zverenkyne k zmene herného štýlu, ktorý viedol k zníženiu bodového náskoku súperiek 23:32.

Po prestávke vyšli znova lepšie nabudené petržalské dievčatá, ktoré ako blesk z jasného neba rýchlou taktickou hrou zaskočili domáce Zvolenčanky, ktoré v priebehu pár minút doslova stratili kontrolu nad zápasom 29.58.

V poslednej štvrtine zápasu – aj napriek tomu, že súperky mali zápas pevne v rukách nestrácali sebavedomie a s vypätím všetkých síl sa snažili dohrať zápas v čo najlepšom svetle a to sa im aj podarilo. Napriek prehre v tomto zápase im treba uznať bojovnosť, chuť a odhodlanie spraviť niečo s výsledkom 45:68  (23:32).

Vyjadrenie trénera BK Petržalka Milana Špinera k zápasu

V zápase, v ktorom sa stretli susedné tímy z dna tabuľky bolo cítiť patričné napätie už počas rozcvičky. Oba celky nastúpili na zápas s veľkou bojovnosťou a doslova sa bili o každú loptu. Už v prvej časti hry sme si vytvorili slušný náskok 12 bodov a dostali sme sa do pohody. Domáce družstvo však ani za stavu 11:27 v náš prospech nezložilo zbrane a do polčasu skresalo náš náskok na 9 bodov. Do druhého polčasu sme nastupovali s vedomím, že nič nie je rozhodnuté a treba sa o výsledok pobiť. Rozhodujúca fáza zápasu bola v tretej štvrtine, kedy sme za stavu 27:34 súpera pritlačili a zaznamenali sme šnúru 0:22. Húževnaté hráčky Zvolena sa snažili za každého stavu a bojovali až do poslednej minúty, za čo im patrí veľká pochvala. Aj napriek postaveniu oboch tímov v tabuľke mali diváci možnosť vidieť pekné akcie na oboch stranách.

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.