• Št. feb 2nd, 2023

Bilancovanie úspešnej sezóny v klube ŠKK Zvolen

kraso-zvolen-sezona-2011
Pretekárky ŠKK Zvolen ( z ľava): Laura Debnárová, Barbora Čunderlíková, Emília Buchová, Dorota Marková, Dominika Chovancová, chýba Alexandra Vaštíková. Autor foto: Vladimír Vlček.

TS – Záverečným karnevalom na ľade, ktorého sa zúčastnilo viac ako 60 korčuľujúcich v maskách, ukončil Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) svoju v poradí už druhú súťažnú sezónu. Práca kvalifikovaného tímu tréneriek na čele s profesionálnou trénerkou Janou Zrubecovou spolu s húževnatosťou, cieľavedomosťou a disciplínou pretekárok, nedala dlho čakať na prvé športové úspechy – hneď v druhej sezóne bronzová a zlatá medaila, ale aj ďalšie úspešné štarty na pretekoch.

V klube máme len „vlastné“ deti – našich odchovancov, ktorých trénujú trénerky, bývalé úspešné zvolenské krasokorčuliarky. Baletnú prípravu viedol aj túto sezónu Mgr. Tóth.

Za dve sezóny sa našim trénerkám podarilo naučiť v kurze základov korčuľovania viac ako 130 chlapcov a dievčat, ale aj 6 pretekárok v dvoch vekových kategóriách.

V kategórii hviezdičky (5 – 6 ročné dievčatá) pretekali 3 pretekárky:

EMÍLIA BUCHOVÁ – absolventka minuloročného kurzu korčuľovania, najúspešnejšia pretekárka ŠKK, držiteľka zlatej medaile za 1. miesto z Veľkej Ceny Liptova.

LAURA DEBNÁROVÁ – ďalšie prekvapenie z Veľkej Ceny Liptova, kde hneď na svojom premiérovom štarte obsadila 4. miesto z 18 štartujúcich.

ALEXANDRA VAŠTÍKOVÁ – ktorá svoju stúpajúcu výkonnosť potvrdila na posledných pretekoch Slovenského Pohára, kde skončila na 10. mieste.

V kategórii mladšie nádeje (7 – 8 rokov) – mal ŠKK tiež 3 pretekárky:

BARBORA ČUNDERLÍKOVÁ – talentovaná pretekárka. Štartovala na 5 pretekoch Slovenského Pohára mladších nádejí a patrí jej 23. miesto zo 47 súťažiacich.

DOROTA MARKOVÁ – sezónu začala v kategórii hviezdičky, kde sa môže pochváliť bronzovou medailou z Košickej Korčuľky. V priebehu sezóny prestúpila do kategórie mladších nádejí.

DOMINIKA CHOVANCOVÁ – minuloročná absolventka kurzu korčuľovania, ktorá aj napriek tomu, že nemala skúsenosti zo súťaží v nižších kategóriách štartovala na 2 pretekoch a dokázala svoje osobné bodové skóre zdvojnásobiť!

V priebehu sezóny vedenie klubu zorganizovalo aj niekoľko úspešných mimo súťažných akcií. Zúčastnili sme sa verejnej zbierky hračiek pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorá bola organizovaná pod záštitou Mesta Zvolen. Podarilo sa nám vyzbierať viac ako 200 hračiek.

Už druhý rok sme pokračovali v spolupráci s Mestom Zvolen v projekte „Korčuliarska gramotnosť“, ktorý prebiehal i tento rok na mobilnej ľadovej ploche za V. ZŠ. Zúčastnilo sa ho viac ako 100 detí materských a základných škôl zo Zvolena a Lieskovca.

Pre klubové deti, ich súrodencov a rodičov sme zorganizovali spoločný „výstup na Pustý Hrad“, „guláš na ranči“, neskôr akciu „Mikuláš na ľade“ s rekordnou účasťou – vyše 80 detí a rodičov. Záver sezóny patril „karnevalu na ľade“. Na pretekárky čakalo prekvapenie v podobe pozvánky na rozlúčkovú párty so sezónou 2011/2012 – občerstvenie, súťaže, kreslenie a slávnostná torta, všetko za vzornú reprezentáciu ŠKK ale aj svojej školy a mesta Zvolen.

Pretekárky, dievčatá z krasokorčuliarskej prípravky, ale aj chlapci a dievčatá z minuloročného kurzu korčuľovania, pokračujú v tréningoch „na suchu“ v telocvični SCVČ Sekier, ktoré vedie hlavná trénerka klubu Jana Zrubecová. Piatky patria tancu, ktorý vedie víťazka miliónového tanca Dada Edlingerová.

Článok: Maria Zrubecová www.krasozvolen.sk. Foto: Vladimír Vlček.

Pretekárky ŠKK Zvolen ( z ľava): Laura Debnárová, Barbora Čunderlíková, Emília Buchová, Dorota Marková, Dominika Chovancová, chýba Alexandra Vaštíková. Autor foto: Vladimír Vlček.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma