• Pi. feb 3rd, 2023

Oprava Hronského mosta vo Zvolene

hronsky-most-zvolen
Hronský most Zvolen.

Zoznam kapitol

  1. Úvod
  2. Vizualizácie 
  3. Chronológia
  4. Fotografie
  5. Videá

Dnes 31.10.2012 so začiatkom o 9:00 hod sa uskutočnilo slávnostné odovzdanie Hronského mosta do užívania.

tgfhht trztrz ztrztrz ztztz ztztz tztz ztzt tztz tztz ztz ztztz ztztz ztztz ztztz trztrztr ztrzt z trztztrz  zt    ztztztztztrz 

Fotografie

Viac info ako aj video a fotografie už čoskoro tu v tomto článku. 

Hronský most vo Zvolene bol už dlhú dobu doslova v havarijnom stave. Všetko sa to začalo po komplexnej diagnostike v roku 2006 firmou VÚIS – Mosty z Bratislavy.

Po jej analýze došlo na základe odporúčania k osadeniu dočasného dopravného značenia. O pár rokov na to došlo k oploteniu chodníka na moste a tým došlo ešte viac k zúženiu jazdných pruhov, nakoľko sa ešte pre chodcov urobil provizórny chodník cez most.

Úplne zatvorenie Hronského mosta nastalo až tento rok v máji, konkrétne 8.5.2012, kedy sa zároveň začala aj jeho rekonštrukcia, ktorá podľa predpokladov potrvá do 30.11.2012. Kompletnú rekonštrukciu mosta má pod palcom firma Doprastav.

Kým sa však všetci Zvolenčania dočkajú nového mosta, ktorého úplné odstavenie spôsobilo nemalé problémy nielen cestujúcim do zamestnania, škôl a podobne, tak práve na týchto stránkach nájdete informácie o postupe prác, chronológiu prác s fotografiami, vizualizácie, videá a veľa ďalšieho. Momentálne sú dostupné fotografie a chronológia, videá budú už koncom tohoto mesiaca.

Zároveň budem rád ak sa nájdu ľudia a budú pridávať nejaké vlastné informácie o stavbe mosta a podobne.

Archívna fotografia

hronsky-most-zvolen

Článok, foto a video: Ján Števonka.