• Ne. okt 1st, 2023

Charisma zažila Bandu Americano

Autor IMG_1979

sep 12, 2012 , ,
banda-americano
Foto: Ján Števonka.

Prvá sobota v mesiaci september bola neskutočne bohatá na kultúrne a spoločenské zážitky v meste Zvolen. Každý, kto mal záujem mal možnosť stráviť ju na veľa spôsobov. Či už zájsť na nákladnú stanicu, kde prebiehal tradičný už 14. ročník Grand Prix Slovensko parných rušňov alebo sa zúčastniť tradičného už XX. ročníka výstupu na Pustý hrad, prípadne navštíviť Zvolenský zámok, kde prebiehala akcia Pichľaví rytieri.

Po takto namáhavo strávenom dni iste každému návštevníkovi prišlo vhod ísť sa večer  uvoľniť a načerpať do mesta energiu. Jedno také miesto, ktoré spolu s mestom Zvolen pripravilo sériu koncertov  0. ročníka Blues – rockového leta je Caffé bar Charisma, v priestoroch ktorej sa práve tieto koncerty pravidelne konajú.

V tento deň v týchto priestoroch to doslova a do písmena rozbalila kapela Banda Americano a ich hudba by sa dala charakterizovať ako zmes štýlov jive, neo-swing, blues, boogie – woogie, rock n roll a rockabilly.

Páni muzikanti sa pred samotným vystúpením ešte pekne do gala prezliekli, aby sme sa nielen hudbou, ale aj po vizuálnej stránke preniesli do doby interpretov zlatej éry rock n rollu, rockabilly a swingu – Buddy Holly, Carl Perkins, Etta James, Ray Charles ale aj  cover verzií ich hitov v spracovaní  interpretov a kapiel ako sú Brian Setzer Orchestra, Stray Cats, Jive Aces, Big Time Orchestra, Swing cats a mnohí iní.

Bolo by to isto lepšie, ak by sa aj diváci dostavili vo väčšom počte a dali najavo majstrom Dušanovi Malému (gitara), Ivanovi Kováčovi (basová gitara), Braňovi Šťastnému (saxofón) a Igorovi Havetovi (bicie), že ich hudba je geniálna.

Nech sa páči –  aspoň videom a fotografiami Vám môžeme aspoň mizivú časť z tohto vystúpenia sprostredkovať.

Video 

Fotografie

Najbližšie, už túto sobotu 15.9.2012 o 20:00 hod. opäť vystúpi jeden z najlepších bluesových gitaristov René Lacko v sprievode svojej kapely DOWNTOWN BAND!

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma