• So. jún 10th, 2023

64. divadelná sezóna už klope na dvere

ByIMG_1979

sep 13, 2012 , ,
djgt-certice-zvolen
Foto: Ján Števonka.

V stredu 12.9.2012 so začiatkom o 16:00 hod. sa uskutočnila pred divadlom JGT vo Zvolene živá pozvánka, ohlasujúca otvorenie 64. divadelnej sezóny a zároveň aj pozvánka na Galavečer Motýľ, ktorý sa uskutoční už tento piatok o 18:30 hod. v divadle.

Hlavnými protagonistami boli herci z divadelnej inscenácie, ktorá sa aj tu v divadle hráva a má aj veľký úspech a to Čertice. Na gitaru hral Richard Sanitra, akordeón Radoslav Kuric, bubon Daniel Výrostek. Nielen spevom, ale i tancom robili dobrú náladu Dominika Misárová, Vladena Škorvagová, Dana Karolová, Iveta Marcineková a slovom sa prihovárala Barbora Špániková.

Nemohli chýbať ani riaditeľka divadla Ing. Jana Raffajová, nový umelecký šéf Janko Chalúpka, ktorý plní funkciu dramaturga spolu s Uršulou Ferenčukovou.

Medzi  jednotlivými hudobnými vstupmi z inscenácie Čertice sa bolo možné dozvedieť o novej programovej štruktúre nielen na mesiac september. Zároveň Barbora Špániková upriamila pozornosť na deň 19.9. o 18.30 hod.  na inscenáciu Plač, venovanú jubileu Zlatice Gillovej. Vzácna zvolenská herečka oslávila v lete 80 rokov a inscenácia Plač je jediná, v ktorej ju aktuálne môžete vidieť na doskách znamenajúcich svet.

Zaujímavou informáciou bolo aj vyhlásenie konkurzu na obsadenie predstaviteľa titulnej postavy a tanečných postáv do pripravovaného muzikálu Prekliaty básnik. Konkurz sa uskutoční dňa 30. septembra.

V prílohe Vám prinášame video z tejto akcie a medzi fotografiami nájdete aj plagát k už spomenutému konkurzu.

Video 

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.