• St. mar 29th, 2023

Prvé zápasy a prvé víťazstvá kadetiek

ByIMG_1979

okt 16, 2012 ,
bk-zvolen-bk-teplicka-n-vahom-2012-sp-kadetky
Foto: Ján Števonka.

Vo Zvolene je už športová sezóna 2012/13 v rôznych športových disciplínach poriadne rozbehnutá a jeden z posledných klubov, ktorý odštartoval túto sezónu je aj basketbalový klub dievčat BK ZŠ Zvolen.

Prvým dvojzápasom sa stal v sobotu 13.10.2012 duel v kategórii SP (Slovenský pohár) kadetky, základná časť, 1. kolo medzi domácimi dievčatami z BK ZŠ Zvolen a Tepličkou nad Váhom.

Prvý zápas môže aj nemusí naznačiť priebeh ďalších zápasov, ale keďže som prišiel až pred koncom prvého zápasu a pozrel na skóre 69:58 na svetelnej tabuli, ihneď bolo jasné kto má prevahu.

V jednotlivých družstvách bolo vidieť menšie zmeny aj v zostavách a po minulom roku sa objavili aj nové mená na súpiskách. Nestrácajme teda čas a poďme sa pozrieť na priebeh zápasu.

Neskutočná rýchlosť – takto by sa dal celkovo definovať zápas a zvolenské dievčatá sú tie, ktoré udávajú tempo hry, ale súperky na vzniknutú situáciu ešte dostatočne kontrujú. Na oboch stranách je vidieť hráčky, ktoré hrajú tak, ako sa od nich očakáva a doslova svojim výkonom burcujú ostatné hráčky. Po prvej štvrtine je pre nás priaznivý stav 14 :7 .

Druhá štvrtina napreduje vynikajúco a je vidieť, že nové koše rozhodne pomáhajú a netreba sa obávať o možné zranenia, aj keď sú pády na palubovke dosť krkolomné. Vývoj zápasu pokračoval v náš prospech a v závere druhej štvrtiny sme mali náskok o 8 bodov 26:18.

Po prestávke prišiel v tretej štvrtine zlom v podobe značnej únavy hráčok hostí a skóre sa nezadržateľne naťahovalo. Kľúčové hráčky z Tepličky sa ešte snažili, aby to udržali na uzde, ale už bolo dosť neskoro a tak v závere tretej štvrtiny bol stav 59:27.

V poslednú štvrtinu už mohli aj zvolenské dievčatá troška popustiť a skúšať si herné kombinácie a taktiku a tak pekne vo svoj prospech dotiahnuť zápas vo svoj prospech a to v pomere výsledného skóre 82:36.

VideoBK ZŠ Zvolen v bielom

Fotografie

Záverom treba pogratulovať hráčkam a aj realizačnému tímu, ktorý takto pripravil dievčatá v úvode sezóny.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma