• Št. dec 8th, 2022

S chuťou hrajúce Nitranky zvíťazili nad našimi Slavistkami

tj-slavia-zvolen-ukf-nitra-10
TJ Slávia TU V bielom. Foto: ZV-podujatia

V stredu 9.9.2015 absolvovali naše novopečené extraligistky pred začiatkom sezóny v poradí už druhý prípravný zápas a opäť sem do Zvolena a do haly TU prišli ženy z klubu UKF Nitra.

Po fantastickom prvom minulotýždňovom zápase, kedy naše ženy  vyhrali 3:1 (20, 12, -22, 21), dodatkový set 0:1 (-20) bol tento zápas o poznanie iný.

Vždy to boli práve ženy spod Zobora, ktoré si držali v každom sete mierny náskok a sledovali priebeh hry. Nedá sa povedať, že by naše baby hrali zle, ale bola tam cítiť  nervozita a nekoncentrovanosť a to sa odrážalo v samotnom vývoji zápasu.

Zápas napokon skončil víťazstvom hráčiek Nitry 0:3 a dodatkový set 1:0

Zostavy

  • TJ Slávia Zvolen: Tužinská(C), Fekiačová, Sásiková, Boháčiková, Danková, Poláčiková (Osvaldová, Tomašeková ) libero Trnavská, Hríbiková
  • UKF Nitra: Hradecká, Richweissová, Grulišová, Vlk, Jakábová, Frindtová (Povrazníková, Poláčková, Gavronová, Stűmpelová, Rajčanová) libero Ružbaská

Tak či onak, rozhodne to bol kultivovaný zápas s množstvom herných situácií na oboch stranách a pravdupovediac až prvé skutočné extraligové zápasy preveria, ako to v skutočnosti je.

Opäť dávame do pozornosti, že prvý zápas extraligy začína 26.9.2015 a naše ženy na domácej palubovke (hala 9. ZŠ Zvolen – Západ) privítajú klub VK Slávia EU Bratislava. Začiatok zápasu Vám dáme včas vedieť.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.