• So. dec 9th, 2023

Basketbalový zápas SP žien vygradoval v naše víťazstvo

Autor IMG_1979

nov 1, 2012 ,
Pri lopte Dominika Ľuptáková (v bielom). Foto: ZV-podujatia.

Posledný domáci basketbalový zápas v kategórii SP žien odohrali 28.10.2012 v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ domáce BK ZŠ Zvolen proti favoritovi súťaže BK Slovan Bratislava.

Deň pred týmto duelom odohrali zvolenské dievčatá zápas proti BK Klokani Ivánka p/D, ktorý vyhrali 74:44 (44:28) a až do posledných minút išli úplne nadoraz. Bolo teda otázne, či budú v nasledujúcom zápase vládať proti húževnatému súperovi, ktorý nebude chcieť pustiť zápas len tak zadarmo.

Skôr než si povieme viac, treba povedať, že celý zvolenský tím si týmto zápasom  vydobyl rešpekt a rozhodne ho tréner Ľubomír Doušek na túto sezónu vynikajúco pripravil.

Prvú štvrtinu skúšali Zvolečanky podobnú podkošovú taktiku ako v predchádzajúcom zápase, ale Slovanistky boli proti a dosť rýchlo si urobili náskok. Po tomto došlo na prvý oddychový čas Zvolena a bolo treba konať skôr, než bude neskoro. Po prvej štvrtine teda 11:21.

V druhej štvrtine bolo síce cítiť enormný tlak súperiek, ale zvolenské dievčatá im nedarovali ani jednu loptu ba naopak, ich chyby využili vo svoj prospech. V polovici tejto štvrtiny bol stav nerozhodný 21:21. Slovanistky robili čo sa dalo, ale proti domácim Zvolenčankám to nefungovalo 28:28.

Po prestávke a oddychu prišla predposledná tretina a opäť sa hralo na oboch stranách naplno. Body v podobe košov sa striedali raz na jednej raz na druhej strane a tak diváci, ktorí prišli v hojnom počte videli nespočetne veľa zaujímavých herných situácií. Táto štvrtina však dopadla o 3 body lepšie pre súperky 43:46.

V poslednej a rozhodujúcej štvrtine  sa toho odohralo viac ako počas zápasu. Po hodine hrania dievčatá v oboch tímoch prekypovali neskutočnou energiou a vytrvalosťou. Tu si už nikto nedovolil stratiť len tak loptu a hral sa neskutočný basketbal. Zvolenské dievčatá to chytili ako sa povie za pačesy, po pár akciách na súperov kôš skóre dorovnali a ku koncu zápasu už o tri body vyhrávali. V samotnom závere to už z rúk nepustili a zápas napokon vyhrali 64:61.

Vyjadrenie Lubomíra Douška trénera domáceho BK ZŠ Zvolen

Jednoznačne kvalitnejší súper ako v sobotu.Za Slovan nastúpilo niekoľko hráčiek, ktoré už mali skúsennosti z extraligovým basketbalom. Prakticky celý zápas súper viedol. Tentokrát sa nám nedarilo presadzovať sa v podkošovej hre, ako v predchádzajúci deň. Viac sústredenosti na obranu a rýchly protiútokom v druhom polčase sa nám podarilo v závere zápasu otočiť skóre na svoju stranu. V zlomových situáciach pomohli družstvu efektívne koše Lucii Syč-Kriváňovej. Takže nakoniec radosť z víťazstva po bojovnom výkone bola na našej strane. Body: Ľuptáková, Syč- Kriváňová, Laura van Dalen 13.

Tabuľka

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.