Hladké víťazstvo zvolenských basketbalistiek v SP žien

Hrajúca trénerka Lucia Syč-Kriváňová v bielom. Foto: ZV-podujatia

V sobotu 27.10.2012 pokračoval basketbalovým zápasom 2. kola v kategórii SP žien v hale IX. ZŠ sídlisku Západ duel medzi domácimi BK ZŠ Zvolen a BK Klokani Ivánka p/D. V predchádzajúcom prvom hracom kole dievčatá ukázali, čo v nich naozaj je. Aj keď to v určitých častiach hry nevyzeralo pre náš tím najlepšie, tak v záverečnom dejstve sa im triumfálnym spôsobom podarilo napokon vyhrať nad MBK Stará Turá 63:59. V tomto zápase druhého kola hrali domáce zverenkyne trénera Ľubomíra Douška proti papierovému súperovi BK Klokani Ivánka p/D, ktorý prehral doma v prvom kole proti favoritovi súťaže BK Slovan Bratislava 36:62 (18:36). Ako sa však neskôr ukáže, v nedeľu 28.10.2012 došlo k dramatickému zvratu v čele tabuľky, ale nepredbiehajme, však sme ešte v sobotňajšom zápase.

Poďme si teda prejsť zápas podrobnejšie po jednotlivých štvrtinách až do záverečného hvizdu.

V úvode prvej štvrtiny nastúpila na palubovku naša osvedčená zostava Sládoková, Ľuptáková, Konôpková, Lucia Syč-Kriváňová a Laura van Dalen a v priebehu pár minút si utvorili mierny bodový náskok. Dá sa povedať , že tento fakt prekvapil súperky a v závere štvrtiny už nevedeli na to poriadne odpovedať 22:7.

Druhá štvrtina bola bohatá na zaujímavé herné situácie a jednotlivé úspešne hodené koše premenené na body sa pripisovali raz jednému tímu a raz druhému. V polovici zápasu bol rozdiel 16 bodov v náš prospech 44:28.

Prestávka nejako zvlášť nepomohla Klokankám a v predposlednej tretine bolo badať, že postupne odchádzajú kondične. Na zvolenských dievčatách nebolo vidno náznak spomalenia aj napriek tomu, že by si mali šetriť energiu pred ďalším duelom (BK Slovan Bratislava). Ako sa postupne náskok zväčšil o 20 bodov súperky už značne rezignovali na akýkoľvek zvrat v zápase 56:31.

Posledná a záverečná štvrtina nepriniesla nič prevratného a tak naše dievčatá dotiahli zápas do víťazného konca v pomere 74:44 a mohli sa po tomto zápase zregenerovať a načerpať energiu do nasledujúceho zápasu.

Vyjadrenie Lubomíra Douška trénera domáceho BK ZŠ Zvolen.

Na zápas za naše družstvo nastúpili aj dve hosťujúce hráčky z juniorského týmu B.Bystrica. Dominancia nášho družstva bola hlavne v podkošovej hre, ktorú sme aj efektívne využívali počas celého zápasu. V polčase bol rozdiel 16 bodov. S pribúdajúcim časom začali mať hráčky Ivanky problém s kondíciou, nám sa darilo realizovať rýchly protiútok takže druhý polčas sme mali jasnú prevahu. 30 bodový rozdiel bol logickým vyusténím našej hry. Body: Laura van Dalen 16, Ľuptáková 14, Syč-Kriváňová 11

Tabuľka – pozor! tabuľka je po 3. kole 

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom 

http://vimeo.com/52526401

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka. 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.