• Po. feb 6th, 2023

Zvolenčanky suverénne vyhrali nad Popradčankami

ByIMG_1979

nov 4, 2012 ,
Foto: ZV-podujatia.

V utorok 30.10.2012 sa v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ uskutočnil nevídaný basketbalový zápas v kategórii junioriek medzi BK ZŠ Zvolen a ŽBK Whirlpool Poprad.

Zvolenské juniorky doposiaľ v tejto sezóne hrali len na palubovkách súpera, či už v 1. kole s BKM Junior UKF Nitra 67:49 (33:34) a v 2. kole s BK Petržalka 102:35 (52:20). V oboch týchto zápasoch prehrali a tak sa prepadli na spodok výsledkovej tabuľky.

Nastal teda deň, kedy zvolenské juniorky privítali na svojej palubovke rovesníčky z ŽBK Whirlpool Poprad, ktoré sa nachádzajú po výhre a prehre v prvej polovici tabuľky.

Tento zápas, o ktorom si teraz napíšeme bude ešte Popradčanky mátať dlho, ale pekne po poriadku.

V úvodných minútach zápasu domáce hráčky doslova zaskočili svoje súperky svojou suverenitou a herným prejavom. Bolo evidentné, že naše hráčky, ktoré hrávajú aj v SP žien vedia, ako na lepších súperov 17:14.

Druhá štvrtina pokračovala v našom podaní naďalej a náš náskok sa postupne ešte viac zvyšoval. Fanúšikovia v hľadisku burácali a každá lopta v koši súperiek bola ocenená potleskom. Popradská trénerka aj napriek dohováraniu nevedela nájsť patričný recept na naše pri chuti hrajúce hráčky 38:25.

Po prestávke pred začiatkom tretej štvrtiny prikázala popradská trénerka svojim zverenkyniam staviť na obranu a držať naše hráčky, aby nemohli rozvinúť svoju hru. Ono tá ich taktika ako tak fungovala, ale v túto sezónu neskutočne dobre hrajúce zvolenské hráčky, ktorými sú Alexandra Sládoková ako aj Dominika Ľuptáková je dosť náročné udržať na uzde 58:39.

Posledná záverečná štvrtina bola dôkazom toho, že dievčatá z Popradu sa držali statočne aj napriek tomu, že sa hralo neskoro večer a mali už toho dosť. Výsledok zápasu 67:54 pre nás je fantastický.

Tabuľka

VideoBK ZŠ Zvolen v bielom

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.