• Št. jún 8th, 2023

Zvolenské basketbalistky si pripísali povinné víťazstvá nad Slovanistkami

Pod košmi sa bojovalo doslova o každú loptu. Foto: IMG_1979

V nedeľu 9.12.2018 na pravé poludnie začal v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ zápas už 12. basketbalového kola spoločnej kategórie 1. liga žien a juniorky.

Predtým, než napíšem o priebehu samotného zápasu je potrebné spomenúť, že deň pred týmto duelom v ŠH Domkárskej v Bratislave hrali naše baby zápas na ich palubovke 40:56 (22:25)  a tento bol vlastne odvetný na našej domácej pôde.

V rámci štatistík sa jednalo o 5. a 8. miesto, aj keď nie s rovnakým počtom zápasov. Štatistiky hovoria viac v náš prospech a ak chceli naše baby počítať s dobrým umiestnením, museli bezpodmienečne vyhrať.

Tentokrát nebudem rozpisovať jednotlivé štvrtiny zápasu, ale v skratke sa dá povedať, že to bol viac než vyrovnaný zápas a neraz nám minimálne dve Slovanistky vedeli dať pekne najavo, že v zápase nehrajú druhé husle.

21:14, 37:26, 49:42 a 65:54 to je priebežný stav zápasu po jednotlivých štvrtinách a ako je zjavné, bolo to viac než vyrovnané a po záverečnom hvizde sa z víťazstva tešili naše hráčky, ktoré si týmto pripísali ďalšie dva dôležité body do tabuliek.

Fotografie – BK Zvolen – BK Slovan Bratislava

Článok a foto: IMG_1979