Psí Halloween sa uskutočnil vo Zvolene

Spoločná záverečná fotografia. Foto: Ján Števonka.

Sviatok Halloween sa oslavuje 31.októbra v nočných hodinách v západnom svete, najmä v USA, Portoriku, Írsku, Spojenom kráľovstve, Kanade, ako aj v Austrálii a na Novom Zélande. Tento názov sa dá preložiť ako predvečer všetkých svätých. A práve v tento predvečer sa uskutočnila vo Zvolene tohtoročná Halloweenska venčovačka, ktorú zorganizovalo OZ Psíčkari-ZV a nosnou myšlienkou tohto roka okrem zábavy bolo aj uctenie si všetkých zosnulých psích kamarátov, ktorí tu už nie  sú medzi nami. Ako pocta ich pamiatke sa púšťali po prúde vody v kanále na Laniciach lodičky s horiacimi sviečkami.

Súčasťou akcie boli aj súťaže o najoriginálnejší Haloweenský kostým zvlášť  pre psíky a zvlášť pre ľudí, ktorí prišli na túto akciu v strašidelných maskách a tak dotvorili už aj tak vynikajúcu atmosféru.

Všetko sa to začalo stretnutím pred 22.00 hod. na cvičisku pri autoservise, ktorý sa nachádza pri Hrone.  Následne sa všetci presunuli cestičkou po druhej strane Hrona od hrádze pri modrom moste, cez Lanice až po červený betónový most pri Gymnáziu Ľudovíta Štúra.

Všetci tí, ktorí si pripravili plávajúce lodičky so zapálenými sviečkami ich pri vyústení chodníka na Laniciach položili na vodnú hladinu a nechali unášať prúdom vody. Zároveň po tomto akte došlo aj k samotnému vyhodnoteniu súťaže o najlepší kostým psa i človeka. Naprázdno neobišiel ani jeden strašidelný pár.

Strašidelná  akcia, na ktorej sa zúčastnilo niekoľko desiatok zúčastnených takmer pred polnocou sa vydarila a na každom účastníkovi bolo vidieť úprimnú radosť z vynikajúco strávenej noci s kopou priateľov.

Video 

Fotografie

Najbližšie Vás chceme týmto pozvať na ďalšiu psiu akciu, ktorá je benefičného charakteru a má názov Dog fashion show a uskutoční sa už túto sobotu v DK Podborová. Všetko podstatné nájdete aj na Facebooku TU

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: