• Ne. dec 3rd, 2023

V škole sa ,,plesalo“ do rána 2. časť

skolsky-ples-ix-2013-zvolen-10
Foto: Ján Števonka.

V prvom článku o Školskom plese 2013 ste si mohli už čo to prečítať a pozrieť z otvorenia plesu a z úvodného kultúrneho programu.

V druhom článku Vám predstavím ďalšiu časť programu, ktorý bol neskutočne bohatý. Okrem už spomínanej tomboly a dražby hokejového dresu obsahoval aj množstvo tanečných kôl a samozrejme nechýbal záverečný Srdiečkový tanec.

Pred prvým tanečným kolom si na vysokej úrovni spoločný valčík zatancovali Mgr. Ľubica Tomčíková a Igor Kočiš. Po valčíku nasledovalo prvé tanečné kolo na ľudovú nôtu a na parkete sa len ťažko hľadalo voľné miesto.

Dve tanečné vystúpenia predviedli žiačky HTS pána Kováča. Tanečnú choreografiu Španielky a tanec pod názvom Walk Like An Egyptian, za ktorý dostali minulý rok na 7. ročníku nadregionálnej súťaže moderného tanca s názvom Zvolenské tanečné pódium ocenenie za kostýmy a tanečné prevedenie choreografie.

Okrem losovania tomboly sa uskutočnila aj dražba hokejového dresu popredného hráča klubu HKM Zvolen Andreja Podkonického. Výťažok z dražby bude venovaný práve žiakom 5. a 6. hokejovej triedy na tunajšej ZŠ. Vyvolávacia cena začala na 30-tych eurách a prihadzovalo sa po 5 eur.

Po niekoľkominútovom licitovaní a štedrom prihadzovaní prítomných sa konečná čiastka zastavila na sume 140 eur a šťastnou majiteľkou dresu sa stala Sanja Nikolov. Pri odovzdávaní dresu však prišlo k zaujímavému momentu, pri ktorom Sanja povedala, že síce je fanúšikom hokeja, ale dohodla sa s kolegami z OI Zvolen Západ, že kúpia tento dres za financie, ktoré získali deň predtým na Blšom trhu. Nakoniec však všetko dopadlo inak, dres bol venovaný škole, ktorá nájde preňho čestné miesto

Tanečné vystúpenie mali aj dievčatá z TŠ Zuzana Dance a to na legendárne skladby od skupiny Elán.

Samostatnou kapitolou bolo losovanie tomboly v troch kolách, nakoľko rôznych zaujímavých cien od štedrých sponzorov bolo skoro 70 plus pár zaujímavých cien na záver. Medzi cenami bolo veľa zaujímavých artiklov, alkoholických nápojov všetkého druhu, kníh, mrazených výrobkov, permanentiek, tašiek, kozmetiky a podobne.

Najzaujímavejším kúskom však bola mimoriadna cena riaditeľky školy a to fľaša griotky, ktorej obsah bol vyrobený z plodov stromov, nachádzajúcich sa v školskej záhrade.

Po úspechu z minulého roka sa aj tento rok tancoval Srdiečkový tanec, v ktorom sa najskôr pánom rozdali perníkové srdiečka, na ktorých bolo napísané meno, či už rozprávkovej bytosti, zo šoubiznisu alebo kultúrneho života a potom sa to isté opakovalo pri ženách. Následne potom sa vyhlásili moderátorom páry, ktoré k sebe patria a tie si následne spolu zatancovali na parkete.

Tanečné kolá 

Fotografie

Záverom už asi len toľko, že aj tento rok trvala skvelá zábava až do raňajších hodín.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma