• Ne. sep 24th, 2023

Zvolenské žiačky famóznym spôsobom vyhrali nad Bratislavou

Autor IMG_1979

dec 5, 2012 ,
bk-zvolen-bk-slovan-bratislava-2012-ziacky-7
Foto: ZV-podujatia. 

V prvú decembrovú nedeľu sa odohralo v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ vo Zvolene neskutočné basketbalové zápolenie. V kategórii Staršie žiačky (západ) si svoje basketbalové zručnosti zmerali domáce BK ZŠ Zvolen a BK Slovan Bratislava.

Deň pred týmto duelom naše žiačky odohrali v Šamoríne s rovesníčkami z klubu ŠBK Šamorín ťažký zápas, z ktorého však lepšie vyšli domáce hráčky a vyhrali na svojej palubovke vysoko 98:38 (53:16).

Bolo teda otázne, nakoľko tento zápas zanechal stopy na našich dievčatách a ako dokážu zmobilizovať sily a popasovať sa s tabuľkovo slabším súperom BK Slovan Bratislava.

Pri tom, čo sa však dialo na palubovke počas tohto zápasu sa doslova zatajoval dych a veru tento zápas bol od začiatku až po koniec vynikajúci.

V úvode zápasu udávali neskutočné tempo  práve domáce dievčatá, čo po troch minútach a stavu 4:2 dohnalo trénera BK Slovan k zobratiu prvého oddychového času. Aj napriek dohováraniu robili počas zvyšku prvej štvrtiny množstvo chýb a tak skóre po 10. minútach hry bolo 21:10.

V druhej štvrtine bolo evidentné,  že naše dievčatá sú zohrané v jeden súdržný tím, ktorý navzájom spolupracuje na palubovke a dokáže vo svoj prospech využívať chyby súperiek 43:28.

Po prestávke prišla doslova veterná smršť v podobe našich dievčat, nakoľko v priebehu pár minút súperky nakúpili 15 bodov a za stavu 58:33 opäť zaúradoval tréner Slovanistiek, tentokrát však svoje zverenkyne častoval kadečím 65:35.

Posledná štvrtina znamenala pre súperky dohrať zápas so vztýčenou hlavou. Aj napriek tomu, že nielen počas tohto zápasu, ale aj počas celej sezóny sa im nedarilo, ukázali pekné herné situácie 79:48.

Tabuľka

Video zostrih

Fotografie

Najbližšie 15.12.2012 čaká naše dievčatá zápas s BKŽ Levice na ich palubovke a pokiaľ takto podobne zahrajú aj tam, tak sa o víťazstvo netreba báť.

Článok, fotografie a video: Ján Števonka.