• Št. nov 30th, 2023

43. ročník Veľkej ceny Košíc a 20. ročník Košickej korčuľky.

Dominika Chovancová a Barbora Čunderlíková
Na fotografii: Dominika Chovancová a Barbora Čunderlíková. Autor foto: Juraj Chovanec.

TS – Vo vynovenej košickej CROW aréne sa v dňoch 16. – 17. februára  konalo už 12. kolo pretekov Slovenského pohára (SP) v krasokorčuľovaní.

Súťažilo celkom 111 pretekárov z 22 klubov Slovenska a 1 klubu z Čiech (Praha) v 11 kategóriách SP a v 2 mimo (17 hviezdičiek a 7 začiatočníkov).

Chlapcov pretekalo 15 – 3 v starších nádejach, 5 v mladších nádejach, 4 mladší a 1 starší žiak, 2 juniori.

Dievčat sa pretekov zúčastnilo 72 – starších nádejí 21, mladších nádejí 19, mladších žiačok 11, starších žiačok 12, junioriek 6 a seniorky boli 3.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) reprezentovali 2 krasokorčuliarky – Barborka Čunderlíková v starších nádejach sa umiestnila na 15. mieste a Dominika Chovancová na 21. mieste.

V čase, kedy dve pretekárky ŠKK Zvolen reprezentovali svoj klub ale aj mesto Zvolen na pretekoch v Košiciach, ostatné pretekárky a deti z korčuliarskej prípravky sa zúčastnili ďalšej z rodinných akcií – Valentínskeho karnevalu na ľade, ktorú pre nich opäť zorganizovalo vedenie klubu na zimnom štadióne vo Zvolene. Už tradične to bola jedna z úspešných akcií, ktoré sa v klube tešia veľkej obľube.

valentinsky-karneval-na-lade-skk-zvolen-4

Budúci víkend všetky pretekárky ŠKK čaká ďalšie, v poradí už 13. kolo SP v krasokorčuľovaní, ktoré sa uskutoční v Ružomberku.

TS: Vladimír Vlček.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma