• Ut. okt 3rd, 2023

Strastiplná cesta k víťazstvu kadetiek vo Zvolene

Autor IMG_1979

feb 20, 2013 ,
bk-zvolen-bk-prievidza-2013-sp-kadetky-20
BK ZŠ Zvolen v bielom. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 16.2.2013 sa uskutočnili v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ(plaváreň) dva basketbalové zápasy v kategórii SP kadetky základná časť 7. kolo.

V dvoch neskutočne dlhých zápasoch si basketbalové zručnosti zmeral domáci BK ZŠ Zvolen s rovesníčkami  z BK Prievidza Mládež.

Prvý zápas bol čo do hracieho času asi rekordom, nakoľko pol hodinu pred začiatkom zápasu 1. ligy žien v susediacej hale sa už tento zápas kadetiek hral. Po skončení prvého zápasu žien ešte kadetky čakalo odohrať komplet celú jednu štvrtinu zápasu. Po lopate povedané, zápas trval skoro dve hodiny a to ešte mali pred sebou odohrať jeden duel.

Zopár  informácií Vám prinášam z druhého zápasu a k tomu aj video a fotografie z oboch zápasov.

Prvá štvrtina patrila jednoznačne zvolenským dorastenkám, ktoré svojim výkonom doslova zaskočili rovesníčky z  Prievidze 26:9.

V druhej štvrtine sa súperky herne aj psychicky pozbierali a aj napriek tomu, že mali v družstve len jedno možno dve dievčatá, ktoré to všetko ťahali, predviedli pár pekných herných situácií. Na konci síce prehrávali, ale len 41:23.

Po prestávke na jednej strane zvolenské dievčatá trošku poľavili, na druhej strane  Prievidžanky išli doslova na doraz. Ich tréner mal dve päťky dievčat, ktoré striedal a takto sa im darilo ako tak držať krok 55:41.

V poslednej štvrtine zápasu si rozhodca povedal, že si posvieti na dievčatá, ktoré majú náušnice a tak po každom prerušení hry si zobral jednu na paškál a aj napriek tomu, že od rána hrala s náušnicami tak teraz to už bol problém a museli ísť dole. Druhá taká zaujímavá vec nastala, keď si hráčky dali vlastné koše, ale za to všetko už mohla isto aj únava a nepozornosť zároveň.

Nakoniec však tento zápas skončil pre naše kadetky víťazstvom 77:56.

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom

Fotografie 

Článok, foto a video:  Ján Števonka