Nadácia M-market podporila talentovanú zvolenskú karatistku

Viktória Medveďová. Foto: zdroj TS

TS: Dovoľujeme si predstaviť Vám jedno výnimočné dievča. Volá sa Viktória Medveďová , má 11 rokov a od roku 2013 je členkou Športového klubu KARATE URAKEN vo Zvolene, pracujúcom pri Súkromnom centre voľného času Quo vadis.

Ku karate ju priviedol dnes už nebohý tréner a zakladateľ klubu, Milan Olšiak. Ako skúsený športovec a tréner rozpoznal jej talent a dokázal v nej zapáliť nadšenie pre karate a správne ju nasmerovať. Úspech sa dostavil čoskoro – pod jeho vedením sa v rokoch 2014 a 2015 stala vicemajsterkou Slovenska.

V roku 2017 však nečakane zomrel Viktóriin mentor Milan. S tým sa nedokázala emocionálne vyrovnať…prestala chodiť na tréningy, odmietala pomoc rodičov, kamarátov i ostatných trénerov. Našťastie v nej však zvíťazila jej športová bojovnosť a odhodlanie venovať sa karate a tomu, čo jej celý čas trpezlivo vštepoval tréner Olšiak a Viktória sa ku karate vrátila.

V súčasnosti Viktóriai aktívne súťaží v kata aj v kumite a v týchto disciplínach sa pravidelne umiestňuje na krajských aj celoslovenských súťažiach. Jej talent a športové úspechy neostali bez povšimnutia a Nadácia M-MARKET sa rozhodla talentované dievčatko podporiť a umožniť rozvoj jej výnimočných schopností poskytnutím finančnej podpory prostredníctvom grantového programu Hľadáme teba. Veríme, že aj vďaka tejto podpore budeme o Viktórii Medveďovej a jej športových úspechoch ešte počuť.

Fotografie

Mgr. Miroslava Lenďáková riaditeľka SCVČ Quo vadis

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: