• Ut. feb 7th, 2023

6. ročník Veľkej ceny Ružomberka

dorota-markova-emilia-buchova-laura-debnarova
Na fotografii: Dorota Marková, Emília Buchová a Laura Debnárová Autor foto: Vladimír Vlček (vl).

TS – Cez víkend (23. – 24.2.2013) hostil Ružomberok na 6. ročníku Veľkej ceny v krasokorčuľovaní 128 pretekárov z 22 klubov Slovenska a 1 klubu z Čiech (Praha). Krasokorčuliari súťažili v 8. vekových kategóriách Slovenského pohára a mimo SP pretekalo 20 hviezdičiek. Chlapcov aj v Ružomberku bolo veľmi málo – starších nádejí 5, mladších nádejí 6 a 1 starší žiak. Krasokorčuliarok súťažilo 96 – junioriek 6, starších žiačok 11, ml. žiačok 16, starších nádejí 30 a mladších nádejí 33.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) mal v Ružomberku zastúpenie hneď v dvoch kategóriách. V starších nádejach (8-10 r.) Barbora Čunderlíková sa umiestnila na 24. mieste a Dominika Chovancová na 29. mieste. V mladších nádejach (6-8 r.) mal ŠKK 3 krasokorčuliarky – Emíliu Buchovú, ktorá sa umiestnila na 19. mieste, Lauru Debnárovú na 20. mieste s Dorotu Markovú na 24. mieste z 33 pretekárok.

Aj keď krasokorčuliarske súťaže pokračujú aj ďalšími kolami SP, preteky v Ružomberku boli posledné, v ktorých sa bojovalo o umiestnenie na Majstrovstvá SR juniorov, žiactva a nádejí, ktorých organizátorom bude ŠKP Bratislava 9.-10. marca. Chlapci vzhľadom k ich malému počtu po splnení nominačných kritérií (vek, počet absolvovaných pretekov SP, splnenie testu výkonnosti požadovanej triedy) majú účasť na M-SR istú – postupujú všetci. Dievčatá sa musia po splnení nominačných kritérií naviac umiestniť do 18. miesta v redukovanom rebríčku SP, čo znamená body z 3 najlepších umiestnení na pretekoch SP z celej sezóny. Dievčat v starších nádejach sa zatiaľ pretekov SP zúčastnilo 45 a v mladších nádejach až 60.

Po vyhodnotení výsledkov Veľkej ceny Ružomberka sa pretekárka Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen – Emília Buchová (kat. mladšie nádeje) umiestnila v redukovanom rebríčku pre účasť na M-SR na 20 mieste, čím je o pár bodov unikla priama účasť na M-SR, avšak stala sa jednou z troch náhradníčok, ktoré v prípade odstúpenia ktorejkoľvek pretekárky v prvej 18-tke túto pretekárku nahradia.

Ďalšie informácie nájdu čitatelia na internetovej stránke Slovenského Krasokorčuliarskeho Zväzu – www.kraso.sk.

dorota-markova-emilia-buchova-laura-debnarova

TS – Vladimír Vlček.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma