• Po. feb 6th, 2023

Na MDŽ elegán Skrúcaný pritiahol davy do Europy

stefan-skrucany
Štefan Skúcaný. Foto: Ján Števonka.

Skratka MDŽ – Medzinárodný deň žien vo veľa ľuďoch evokuje komunistický sviatok, ktorý sa oslavoval a bude sa ešte veľa rokov oslavovať.

Za socializmu sa tento sviatok oslavoval trochu inak a to tak, že vtedajší papaláši sa značne spoločensky unavili a následne potom si nechali doviesť miestne devy, s ktorými si pekne ……

Nuž, ale pravda je taká, že nápad oslavovať MDŽ vznikol v roku 1910 na ženskej konferencii v Kodani a 8. marec sa určil na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorkských krajčírok z textilných tovární, ktorý sa konal v roku 1908. Tieto bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. (zdroj: Wikipédia).

Vráťme sa ale do súčasnosti a piatku 15.3.2013 a miesto si vyberieme zvolenskú Europu SC, ktorá si na tento deň pripravila pre seniorov veľkú vec s ešte väčším klincom programu.

Nebudem Vás naťahovať, bol to Štefan Skrúcaný, ktorý vystúpil na pódium a ako šarmantný elegán v modrom obleku pritiahol davy.

Kto by však očakával, že tu budú samí seniori, bol by na veľkom omyle. Boli tu zastúpené až 3 vekové generácie a každý si našiel to svoje, prečo sem práve v tento podvečer prišiel.

Štefan nielenže zaspieval nesmrteľné hity Karla Gotta a nebohého Ivana Krajíčka, ale  aj dokázal humorne prerozprávať rôzne vtipné historky zo života. Nezabudol ani na hokej  a poprial našim zvolenským hokejistom veľa šťastia a výhru nad Bystricou.

V závere dostali seniori menší darček od samotnej Europy SC.

Video

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma