• Ne. okt 1st, 2023

Famózny basketbal v podaní zvolenských junioriek

Autor IMG_1979

mar 12, 2013 ,
bk-zvolen-bkm-piestany-juniorky-2013-basketbal-13
Foto. Ján Števonka.

Po jarných prázdninách sa opäť v športových halách IX. ZŠ na sídlisku Západ naplno rozbehli športové zápolenia.

V rámci dievčenskej školskej ligy sa hrali zápasy nielen v kategórii žiačok, st. žiačok, ale aj zápas 12. kola v kategórii junioriek medzi BK ZŠ Zvolen a BKM Piešťany a tento zápas si viac priblížime.

Od samého úvodu mal zápas obrovské grády a oba dievčenské kluby dávali do hry maximum z maxima. Bolo obdivuhodné sledovať rýchlosť, dynamiku a prácu s loptou, končiacu  v súperovom koši. Hral sa neskutočne rýchly basketbal s fantastickými akciami, ktoré boli doslova výživné na pohľad pre divákov a dovolím si povedať, že po prvej štvrtine by som po kondičnej stránke nemohol fungovať. Po prvej štvrtine bol stav 15:12 v prospech zvolenských junioriek.

V druhej štvrtine sa išlo v podobnom duchu a piešťanský tréner nenachádzal slov nad tým čo sa deje na palubovke. Zvolenské dorastenky postupne zvyšovali bod po bode náskok a zdalo sa, že súperky strácajú dych 37:28.

Po prestávke sa  v treťom dejstve nehralo tak rýchlo, no po technickej stránke to bol pekný podkošový basketbal.  Súperky premieňali kôš za košom a nedovolili našim dievčatám premieňať koše 45:43.

Posledná štvrtina bola opäť v réžii Zvolenčaniek, ktoré ešte v posledných minútach zápasu našli dostatok síl a zápas ako tím podržali do víťazného konca 61:51.

V závere treba pogratulovať za tento zápas nielen našim dievčatám, ale aj súperkám, ktoré držali stoj čo stoj krok s našimi dievčatami.

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom

Fotografie

Najbližšie vám priblížim zápas, ktorý sa konal na ďalší deň, v nedeľu 10.3.2013 a súperkami na domácej palubovke boli rovesníčky z klubu MBK A.Dubčeka, BA a máte sa veru na čo tešiť.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma