• Pi. jún 2nd, 2023

Babic si odniesol putovný pohár majstrovstiev oblasti po víťazstve nad Cerovskou

Petronela Cerovská. Foto: IMG_1979

Majstrovstvá oblasti v stolnom tenise jednotlivcov pre rok 2020 pre Oblasť Zvolen Krupina Detva z poverenia VV ObSTZ Zvolen usporiadala Technická univerzita vo Zvolene, ambiciózny stolnotenisový oddiel Slávia v súťažiach oblasti síce nefigurujúci, ale v stolnotenisovom dianí neprehliadnuteľný, s hádam, ak nie určite s najlepšími podmienkami široko ďaleko a so skúseným funkcionárskym zázemím privítal v sobotu 60 hráčov a hráčok z 12 klubov (Zv. Slatina, Krupina, Sielnica, Kriváň, Pliešovce, Slávia TU, Kováčová, Detva, Budča, Bzovík, Veľká Lúka, Hontianske Nemce) štartujúcich v open kategórii v dvojhre a štvorhre mužov, kde v súťažných pravidlách platí „galantná“ výnimka a ženy môžu hrať v mužských súťažiach.

Štartovali hráči uvedení na súpiskách družstiev vyššie uvedenej oblasti z 5. a I. oblastnej ligy ZV,KA, DT, hráči z oblastných oddielov hrajúcich IV. a III. Ligu BB kraja, ktorí sú uvedení na platných oddielových súpiskách, schválených KSTZ BB a pre zvýšený záujem o stolný tenis v oblasti aj neregistrovaní hráči z okresov DT, KA a ZV. Nasadzovalo sa podľa rebríčkov platných k 1.7.2019 v poradí rebríčkov SR, BB a ZV.

Po dvoch víťazstvách Lukáša Rumana (H.Nemce) po sebe dominoval v tomto ročníku nestarnúci Milan Babic (Zvolenská Slatina), ktorý vo finále po veľkom boji najtesnejším rozdielom zdolal oddielovú kolegyňu Petru Cerovskú. Obhajca Lukáš Ruman spolu s domácim Romanom Gajdošom skončili na tretej priečke. Vo štvorhra dominovali P+P, otec s dcérou, Petronela a Peter Cerovskí.

Najstarším účastníkom turnaja bol 74 ročný Pavol Jeleň a najmladším Matúš Konôpka (10 rokov).

Poradie:

Dvojhry:

1.miesto – Milan Babic (Zv. Slatina)

2.miesto – Petronela Cerovská (Zv. Slatina)

3.miesto – Lukáš Ruman (Krupina)

3.miesto – Roman Gajdoš (Zv. Slatina)

Kolo porazených:

  1. miesto – Michal Primus (Pliešovce)
  2. miesto – Roman Dianiška (Sielnica)
  3. miesto – Igor Dushek (Veľká Lúka)

Štvorhra:

  1. miesto – Cerovský – Cerovská (Zv. Slatina)
  2. miesto – Ruman – Toth (Krupina)
  3. miesto – Kaufman – Marunčiak (Hontianske Nemce)

Fotogaléria: Majstrovstvá oblasti (ZV, DT, KA) 2020

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979