Rozbehnuté Zvolenské kadetky zastavili Banskobystričanky

Úvod zápasu. Foto: ZV-podujatia.

V rámci 12. basketbalového kola kadetiek sa neobvykle v stredu 17.1.2018 konal basketbalový zápas medzi domácimi BK ZŠ Zvolen a BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Počas uplynulého víkendu odohrali naše kadetky dva víťazné duely proti Seredčankám a Klokankám a nakoľko v našom tábore je možné pozorovať veľký herný progres, dalo sa možno aj očakávať, že prvokolovú prehru 61:53 (37:12) Banskobystričankám oplatíme, ale....

Keby som sa nezúčastnil na zápase tak si poviem, že prehra, ale vývoj zápasu aspoň prvých dvoch štvrtín tomu nezodpovedal.

Na prvý premenený kôš bolo treba počkať 3 minúty čistého herného času a boli to práve súperky, ktoré otvorili zápas. Od tohto momentu bolo do prestávky vidieť veľa pekných zakončených akcií na oboch stranách. Naše sa možno skôr bodovo doťahovali, ale ich nasadenie bolo fantastické a po prvej štvrtine bol stav 14:16. Nasledujúca druhá sa niesla v podobnom duchu a zdalo sa, že k jej záveru sa možno ujmeme aj vedenia 26:28.

Po prestávke však prišlo k razantnému obratu a priebeh zápasu začali režírovať hosťujúce dievčatá. Našej lavičke sa nedarilo nabehnúť do zápasu a aj množstvo hodov na kôš jednoducho neprepadlo cez sieťku. Po tretej štvrtine mali bystrické kadetky náskok 19 bodov a ešte bolo treba odohrať jednu štvrtinu.

Tu už bolo vidieť, že nám odchádzajú sily a už rozbehnuté protihráčky sa nebudú dať zastaviť a tak po záverečnom hvizde bol stav 43:71

Vyjadrenie trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica Martina Krnáča

Na zápas sme sa zodpovedne pripravili, pretože sme vedeli, že súper sa v tejto sezóne výrazne zlepšil a potrebuje víťazstvo, aby potvrdil svoj postup do finálovej šestky družstiev Kadetskej ligy. Prvý polčas bol vyrovnaný, naša obrana nefungovala a súper sa presadzoval v hre jedna na jedna. Cez prestávku sme si povedali, kde sa musíme zlepšiť, zvýšili sme tlak v obrane a zrýchlili hru. Výsledkom bolo, že sme bodovo odskočili a získaný náskok sme udržali do konca zápasu. Dôležité bolo, že 5 hráčov nášho družstva dalo dvojciferný počet bodov, takže náš výkon bol tímový a vyvážený v obrane aj útoku.