• Po. feb 6th, 2023

Quo Vadis „Sníval sen“ po štvrtýkrát

snivaj-sen-2013-zvolen-16
Foto: Ján Števonka.

Na Medzinárodný deň Rómov 3.4.2013 sa pod názvom „Snívaj sen“ s podtitulom Ako piráti hľadajú stratený poklad uskutočnil v DK ŽSR Zvolen už 4. ročník hudobno-tanečného programu, ktorý zorganizovala SZUŠ Quo Vadis Zvolen.

Vo vyše hodinovom programe vystúpili na pódiu rôzne umelecké spolky nielen zo Zvolena, ale i z Pliešoviec, Podzámčoku, Krupiny a deti z Detského domu z Tŕnia pod vedením pedagógov.

Program, ktorý pozostával z 12 bodov bol neskutočne bohatý na hudobno-tanečné vystúpenia: Lietajúci Cyprián žiaka Matúša Lihotského na flaute, tanečné vystúpenie Mickey Dance MŠ Prachatická vo Zvolene, SMŠ Montessori sa blysli v tanečnom duchu Fíha Tralááá „Haťa-Paťa″ a následne po nich hudobné číslo DĽH Javorinka z Pliešoviec.

Po hudbe prišiel tanec a Kukulienka MŠ Pliešovce a s varením sľukového lekváru DFS Chrustárik s doprovodom DĽH Javorinka. Deti z Detského domova z Tŕnia predviedli svoje nadanie nielen spevom, tancom, ale i hrou na gitaru i cimbal. Pod názvom Chipmánkovia vystúpili deti z TO z Detvy a z Krupiny sa predstavilo divadielko pod názvom „Vrch času″. Hip-Hop sa tu prezentoval v choreografii Rasa, ktorú postavil Michal Krúž a po tanci zaspievala Nasťa Kondráčová.

V záverečnom defilé zaspievali všetci zúčastnení tohto programu na pódiu Hymnu SZUŠ Quo Vadis „Snívaj sen″.

Záverom treba rozhodne všetkým tým, ktorí pripravili tento fantastický program poďakovať  za to, že pripravili tento program v ktorom bolo vidno veľa detského talentu, o ktorom ešte rozhodne v budúcnosti budeme počuť.

Video

 „Snívaj sen“

Fotografie

Článok a foto: J. Števoonka