• So. dec 10th, 2022

Bujará zábava na trhoch do neskorých hodín

divadlo-na-hojdacke-2
Predstavenie Šípková Ruženka sa deťom nesmierne páčila.Foto: ZV-podujatia.

Veľmi veľa ľudí a stánkov, zábava na pódiu a neďaleko plno všakovakých kolotočov. Aj tak sa dajú charakterizovať jesenné trhy vo Zvolene počas dvoch dní 19. – 20.9.2014.

Zvolenské trhy patria medzi podujatia, ktoré sa za posledné roky držia rovnakého konceptu – priniesť množstvo stánkov s rozmanitým tovarom a samozrejme ako inak v tomto období aj napojiť ľudí kvázi burčiakom, dať im riadne najesť, vytriasť ich na kolotoči a podobne.

V podstate sa dá povedať, že to boli tradičné trhy,  také ako po minulé roky, tentokrát aj  s troškou predvolebnej príchute. Stánkov s občerstvením bolo  neskutočne veľa a aj toho burčiaku, v ktorom z niektorých stánkov bolo toho cukru v burčiaku toľko, že aj ústa vykrivovalo . Pravdepodobne to hrozno malo vysokú cukornatosť, lebo inak si to neviem vysvetliť.

V stánkoch po celom námestí v podstate tovar cez kopirák, (ale asi sa to nedá inak) ako každým rokom s cenovkami trošku inde, veď prenájom treba niekde započítať. Samozrejme, že nemohli chýbať operence v podobe sokoliarskeho spolku SV. Bavona, stánok tu mala aj lokálna mena Živec, kandidátka na primátorku mesta Zvolen Lenka Balkovičová so svojim tímom ponúkala ľudom pečené jabĺčka a na konci trhov pod zámkom sa podpisovala petícia „Zvolen bez hazardných hier

Podstatne lepšie veci sa diali na pódiu, kde prebiehal 9. ročník programu pod názov Divadelné podzámčie.

Piatok vo veľkej časti patril detskému divákovi v podobe rôznych rozprávok. Piatkový program začal rozprávkou o Perníkovej chalúpke a neskôr na námestí prebiehalo rozprávanie o loutkach. Obe predstavenia,  ako aj rozprávku o Šípkovej Ruženke, ktorá bola poznačená problémami s elektrikou tu odohral a tým potešil detskú dušu Cirkus Žebřík.

Po 18-tej sa už niesol program v zábavnom duchu. Najskôr to bol hudobno-zábavný program  Mám dobrú správu a neskôr sa predstavila dvojica Robo Kaiser a Peter Meluš. Po 21. hodine bola na námestí už neskutočná bujará atmosféra. Vystúpila skupina Zvolenskí vrchári, ktorá svojou ľudovou hudbou rozospievala dav.

Zvolenskí vrchári

Sobota začala v podaní dychovej hudby Hradčianka a veru táto hudba naštartovala tých, čo po včerajšku mali troška problém nájsť sever. Tradične dobré predstavenie predviedol divadelný spolok Hotel Mária a ich predstavenie Machler vs. bača rozosmialo prítomných. Poobede bola rozprávka o Žabom kráľovi a potom  už všetkým mladším aj starším srdce zaplesalo počas hudobného vystúpenia banskobystrickej skupiny Slovak Tango.

Slovak Tango – Marína, rád ťa mám

Sobotňajší  program a celé Divadelné podzámčie uzavrela sliačska hudobná skupina Sliačske Mokváne.

Samostatnou kapitolou trhov boli  kolotoče v Jegorovkách, ktoré prilákali množstvo ľudí a samozrejme najmä rodičov s deťmi, ktorí svoje ratolesti nechali previesť na všakovakých kolotočoch.

Tak a trhy sú už minulosť a rozhodne za veľké plus sa dá považovať počasie, ktoré vydržalo počas dvoch dní a doprialo takto vychutnávať si kopec zábavy počas dvoch dní trhov, programu Divadelného podzámčia, ako aj bezstarostných jázd na kolotočoch.

Hradčianka

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri