• Št. dec 8th, 2022

Na Lunterovom ranči sa konal veľký deň s útulkáčom

ByIMG_1979

sep 17, 2018
Absolútna víťazka výstav Nikoleta Čapkovičová a fenka Shai. Foto: IMG_1979

Tretia slnečná septembrová sobota 15.9.2018 priniesla Zvolenčanom množstvo zaujímavých podujatí a jedno také svojim spôsobom výnimočné sa konalo na Lunterovom ranči neďaleko Zvolena.

Reč je o 5. ročníku fantastického podujatia, venovaného psom a ich majiteľom a ako aj samotný názov evokuje, samozrejme aj útulkáčom a túto celú parádu zorganizovalo Zvolenské Občianske združenie Psíčkari.

Ten, kto pozorne sleduje dianie okolo tohto Občianskeho združenia vie, že predchádzajúci ročník ako aj tie ostatné sa konali skoro pri sídlisku Západ v roku 2014 a teda tento polojubilejný ročník sa po trojročnej prestávke konal tentokrát na inom mieste.

Nuž, tak či onak, môžem rovno napísať, že sa tento ročník vydaril a poďme si ho trošku viac pre nezainteresovaných priblížiť.

Skôr, než začneme je potrebné povedať, že za mesto Zvolen prišla podujatie otvoriť primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová a akciu moderovala Janka Hospodárová, ktorej sekundovala dobre známa Lucia Dvorská. Organizačný tím všetko pripravoval a staral sa o všetko podstatné, čo bolo treba.

Počas cca 5-tich hodín areál ranča doslova žil psím životom a životom ich majiteľov a gro toho celého sa konalo v súťažnom kruhu, kde prebiehali nielen psie súťaže, ale aj výstavy, ktoré sa medzi sebou navzájom striedali. Tu sme sa na záver dozvedeli aj naj víťaza všetkých výstav (Nikoleta Čapkovičová a fenka Shai) a veru nebolo jednoduché určiť toho naj.

Aby všetko prebehlo fair play, prítomná bola aj trojčlenná porota v zložení doc. Ing. Evka Krížová, Ivan Malček a MVDr. Vojtech Korpáš a tí sa zhostili svojej úlohy viac než zodpovedne.

V kruhu spestril program policajt so svojim psom, prišli aj najlepší slovenskí reprezentanti v Dogfrisbee Paťo a Katka, svojich zverencov prišiel ukázať aj kynologický klub Beluša.

Nebolo to počas dňa len o súťažiach, v ostatnom priestore bolo vidieť niekoľko stánkov, v ktorých svoju kuchyňu prezentovali aj občianske združenia, ktoré sa starajú o opustené psy a samozrejme ich ďalej posúvajú na adopciu a podobne. Dievčatá rady zodpovedali na všetky bádavé otázky návštevníkov, ktorí prejavili záujem si adoptovať niektoré zvieratko.

Krátky program si pripravil pre všetkých aj ranč v podobe krátkej ukážky jazdy na koňoch, kedy dve dievčatá predviedli divokú jazdu medzi sudmi a veru bolo vidieť, že dievčatá vedia jazdiť v sedle na konskom chrbte.

Záver

Akcia s veľavravným názvom Deň s útulkáčom 2018 dopadla podľa môjho názoru na jednotku a priniesla všetkým zúčastneným počas takmer päťhodinového programu dostatok kultúrneho vyžitia nielen pre psov, ale aj ich majiteľov. Nechýbal bufet a stánky, v ktorých sa dali zakúpiť rôzne potreby pre štvornohých miláčikov a veľa ďalšieho.

Fotografie – Deň s útulkáčom 2018

Článok a foto: IMG_1979