• Pi. dec 1st, 2023

Na zámku sa bude debatovať o ikonách v zbierkach SNG

kurator-zamok
Večer s kurátorom.

V októbri minulého roka prebiehala v SNG Zvolen-zámok reinštalácia stálych expozičných celkov.

Pred samotným otvorením pre širokú verejnosť vyšli na povrch skutočnosti, že je viac než možné, že od roku 2013 sa budú uskutočňovať v pravidelných cykloch prednášky. Niektoré budú odborne zamerané, iné budú mať  kultúrnohistorický či náučný záber. Návštevník tak bude mať možnosť dozvedieť sa niečo nové z dejín umenia alebo z kultúrnej histórie vo všeobecnosti. Bude mať možnosť vypočuť si životné príbehy osobností, ktoré sú zobrazené na obrazoch atd.

Pozývame Vás teda na dalšie už štvrté podujatie z cyklu „Večer s kurátorom“ v SNG Zvolen – zámok, ktorý prostredníctvom kurátorských výkladov i neformálnych diskusií predstavuje nové expozície Zvolenského zámku ako aj  vybrané diela zo zbierok SNG.

Aprílové stretnutie sa uskutoční  25. 04. 2013 (štvrtok) o 18:00 hod. Jeho témou budú Ikony v zbierkach SNG. Expozíciu ikon v jednej zo sál Zvolenského zámku, a tiež reprezentatívne diela príslušného Zbierkového fondu ikon, predstaví na stretnutí kurátorka Katarína Chmelinová.

O ostatných termínoch a témach výkladov na prvý polrok 2013 sa môžete dozvedieť na priloženom letáku alebo na http://www.sng.sk. V prípade otázok môžete kontaktovať na t. č. 045/5321 903 alebo e-mailom na lektori.zvolen@sng.sk.

kurator-zamok

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma