Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Zvolen na obdobie 2014 – 2020

logo zdruzenia smm

Logo združenia Slatinka.

TS - Na viacerých školách vo Zvolene v súčasnosti prebieha anketa medzi mladými ľuďmi o tom, čomu by podľa nich mali dospelí venovať viac pozornosti. Výsledky ankety budú zapracované do strategického dokumentu „Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Zvolen na obdobie 2014 – 2020“, ktorý práve spracúva Mesto Zvolen.  Dôvodom, prečo sa Združenie Slatinka v partnerstve s Mestom Zvolen rozhodlo osloviť niekoľko sto mladých ľudí vo veku 13 – 25 rokov je skutočnosť, že strategické dokumenty sú dôležitými podkladmi pre plánovanie investícií, financovanie stavieb a rozhodovanie o dôležitých otázkach vo všeobecnosti. Kým dospelí majú zo zákona možnosti, ako sa do ich tvorby zapojiť, pre deti a mladí ľudia sú tieto nástroje neprístupné. A to napriek tomu, že v dospelosti budú znášať dôsledky dnešných rozhodnutí a ich názor by mal byť v tejto súvislosti vypočutý.

Po ankete budú pre časť mladých ľudí pripravené vzdelávacie stretnutia o tom, ako funguje samospráva, aké rozhodnutia prijíma a prečo by sa mali ľudia zaujímať o jej rozhodovanie. Získajú tiež nové zručnosti v oblasti komunikácie, spolupráce či prezentácie pred publikom. Navštívia mestský úrad, zasadnutie mestského zastupiteľstva a tiež spracujú informačný materiál pre vrstovníkov o tom, ako funguje samospráva.

Prvé vzdelávacie stretnutia v rámci projektu „Kukátko do budúcnosti“ budú 22. – 24. mája 2013. Ako prví budú mať možnosť so sprievodcom prejsť úrad a neskôr diskutovať o potrebách mladých ľudí 22. mája od 9,00 hod. mladí absolventi škôl, vysokoškoláci a iná verejnosť. Druhý deň bude určený pre stredoškolákov a nakoniec si v kresle primátora budú môcť posedieť aj žiaci zo základných škôl.

Zdroj info a kontaktná osoba: Martina Paulíková, 0915 811 195

  • Starší Dokument 2013 – TU

 Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.