• St. dec 6th, 2023

V parku sa konala benefičná akcia na podporu výcviku Canisterapie

absolutny-vitaz
Absolútny víťaz Stanislav Socha a Lili. Foto: Ján Števonka.

V sobotňašie popoludnie 18.5.2013 sa v Parku zabudnutých susedov konala benefičná akcia pod názvom Dog Fashion Party na podporu OZ Psíčkari-ZV a aj priamo na pomoc výcviku psíkov, ktorí pomáhajú zdravotne postihnutím – Canisterapiu.

Toto podujatie zorganizovalo OZ Budúcnosť je zdravý život, Psíčkari-ZV, pomocnú ruku podalo aj mesto Zvolen, priestor a ostatné poskytla firma Klemo.

Počas bezmála štyroch hodín čakalo na všetkých, ktorí si našli čas popoludnie plné zaujímavého programu. Nechýbali  hudobné a tanečné vystúpenia, detský kútik, módna prehliadka psieho oblečenia a každý sa mohol zapojiť do originálnej súťaže. Stačilo vyplniť online prihlášku, poprípade aj priamo na mieste a vybrať si súťažnú kategóriu.

Súťažilo sa v troch kategóriách. 

  1. Psia móda – (kategória pre psíky, ktoré majú akýkoľvek oblečok, kombinézu, šatočky alebo iný outfit KÚPENÝ)
  2. Šikovný majiteľ – (kategória pre psíky, ktorých majitelia majú šikovné ruky a sami im ušili parádne oblečky)
  3. Fantázia bez hraníc – (kategória pre psíky, ktoré majú netradičné oblečky – karnevalové kostýmy, rovnaký oblečok s pánom… V tejto kategórii sa medze nekladú, súťaži sa o najoriginálnejší nápad, či už kúpený, alebo ručne robený)

V úvode moderátor Štefan Lieskovský z OZ Budúcnosť je zdravý život pozdravil všetkých prítomných a ozrejmil, že názov ich občianskeho združenia vychádza z toho, že aj psy potrebujú k životu džoging, dobrú stravu, lásku, vzťahy a podobne. Následne potom dostala slovo predsedníčka OZ Psíčkari-ZV Lucia Dvorská, ktorá porozprávala o Canisterapii.

Poďme teda k samotnému programu:

Pred samotným jadrom programu sa konal ešte sprievodný program a to v podobe módnej prehliadky psieho oblečenia pre psov s Boutique Ricky, ktoré je použiteľné na rôzne príležitosti a nezabudlo sa ani na pláž. Po nich sa s ukážkou základnej poslušnosti so svojimi psami predstavilo OZ Psíčkari-ZV a Dogdancing v choreografii Sestrička predviedli Tiny a Teddy z Brezna. V samotnom závere zahrala a zaspievala zvolenská country skupina Pacipacifik.

Gro programu tvorili tri originálne súťaže v kategóriách psia móda, šikovný majiteľ a fantázia bez hraníc. Každý zo súťažiacich sa na pódiu predstavil porote v zložení Jozef Klement, Lucia Dvorská a Helena Danišová,  ktorí bodovo hodnotili všetkých v jednotlivých kategóriách  Prví traja z každej kategórie dostali diplom, medailu a rôzne ceny. Okrem toho bol odmenený  Pohárom víťazstva aj súťažiaci, ktorí získal najviac bodov vo všetkých kategóriách, nakoľko pravidlá súťaže to dovoľovali.

Poradie výsledkov

  • Psia móda – 1. Lucia Kaššová a Jessica, 2. Nina Fidlušová a Trixi, 3Nikolka Vlčeková a Nela
  • Šikovný majiteľ1. Mária Greštiaková a Jery2. Jakub Tuček a Mia3. Miriam Trvalová a Šiša
  • Fantázia bez hraníc1. Miroslava Waisova a Swan, 2Stanislav Socha a Lili 3Jakub Tuček a Mia
  • Absolútny víťaz – Stanislav Socha a Lili

Videá

Dog Fashion Party 

Tiny a Teddy – sestrička

Štefan Lieskovský 

Pacipacifik – Cesta za tetou

Fotografie

Ďalšia psia akcia je za nami a ako organizátor povedal, je pravdepodobné, že už čoskoro – možno na jeseň sa opäť stretneme pri podobnej akcii.

Článok, foto a video: Ján Števonka.