• Ut. feb 7th, 2023

Vo Zvonci to parádne rozbalila kapela Pigs On The Wing

martin-namesny-zvonec-2013
Martin Námešný (spev, basová gitara).
Foto: Ján Števonka.

Osemnásty deň v máji, tesne po 20-tej hodine to v meste kypelo kultúrnym životom a to nielen v rámci medzinárodného Dňa múzeí a galérií.  Po koncerte Comp&Neros na zámku a B. & The MoneyMakers v Charisme to vo Zvonci pekne od podlahy rozbalila zvolenská Pink Floyd revival skupina Pigs On The Wing.

O kapele Pigs On The Wing sme už písali nespočetne veľakrát, naposledy o tom, ako sa vydáva so svojou špecifickou show na ATOM TOUR 2013 po českých a slovenských mestách. Prehliadka skvelej hudby z tvorby skupiny Pink Floyd začala už 1. marca 2013 v metropole Čiech, kde bol koncert obohatený aj o skvelého českého hudobníka Filipa Benešovského.

A práve 18.5.2013 pripadla jedna z ich zastávok počas turné aj na mesto Zvolen, ktoré je dá sa povedať rodiskom tejto kapely.

Ako som už v úvode napísal, nebol čas na dlhšie zdržanie sa na koncerte z dôvodu, že tam bolo telo na telo a každý, čo tam sedel a vychutnával si nejaký nápoj sa zároveň započúval do hudby tejto fantastickej kapely. Rozhodne čo ma uchvátilo bol zvuk, plný  tónov a precítenia, no proste niečo úžasné.

Kto vlastne skupinu tvorí: Ide o sedem hudobníkov: Martina Námešného (spev, basová gitara), Stanislava Hupiana (klávesy, spev), Michala Uglera (bicie), Filipa Sľúku (gitary), Martina Uhereka (saxofon, spev), Juraja Šufliarskeho (gitari),  jedinou ženskou zástupkyňou tohto zoskupenia je Veronika Reháková (spev) a ku  kapele patrí aj Michal Cerovský zastávajúci  pozíciu audiovizuálneho technika.

Škoda, že sa nedalo zostať dlhšie. Prinášam aspoň  jedno video a pár fotografií a už čoskoro sa môžete tešiť na  fantastickú akciu, ktorá už koncom mesiaca 30.5.2013 bude na Zvolenskom zámku a to pod názvom Bluesnenie na zámku.

Pigs On The Wing

Foto

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma