• Št. feb 2nd, 2023

Vo Zvolene vypukne hudobné povstanie

ByIMG_1979

júl 5, 2013 ,
ZHP-2013
Plagát ZHP 2013.

Už po ôsmy krát sa bude konať v piatok 30.8.2013 vo Zvolene hudobné podujatie pod názvom ZHP (Zvolenské hudobné povstanie), ktorého filozofiou je počas osláv SNP (Slovenského národného povstania) oslavovať hudbou, keď už nie kladením vencov pri pamätníku tak aspoň takto.

Učinkujúci

  • 16.00 hod – Maroš Bango a Ondrej Rosík – Koncert pre nádej – Aj keď je nevidiaci, napriek tomu na život nezanevrel. Koncertuje po celom Slovensku a publikum ho pre jeho hlas a podobný životný osud prirovnáva k svetoznámemu talianskemu tenorovi A. Bocellimu.Marián Bango je charizmatický nevidiaci spevák a hudobník s viacnásobným talentom, nakoľko ovláda hru na viacerých hudobných nástrojoch, podieľa sa na vlastnej tvorbe piesní a hudby a jeho hlas má krásne a široké zafarbenie. Dokáže veľmi precítene vyjadriť svoj vzťah k hudbe a umeniu a jeho vystúpenia sú pre mnohých veľkým umeleckým zážitkom.
  • 17.30 hodKvety v podpaží – pôsobí v Košiciach už nejaký ten rôčik. Súčasné zloženie kapely však spolu tvorí od roku 2009!Kvety majú za sebou koncerty rôzneho zamerania…od hrania na dňoch detí, cez klubové hranie, až po vystúpenia na festivaloch. Po skladateľskej stránke je kapela  veľmi plodná, všetky skladby sú slovensky spievané pesničky na témy, ktoré trápia nás, vás…..

Obsadenie kapely: Martin LECHO LECHMAN – spev, gitara, bicie, Ján JANO LECHMAN – spev, bicie, gitara, klávesy, Peter IXO FILČÍK – elektrická gitara, Michal VIGGY Virág – basgitara, Barbora Baja Rondzíková – basgitara

  • 19.00 hod Kmeťoband – Začiatkom sedemdesiatych rokov založili bratia Kmeťovci skupinu BRATIA. Vychádzali pritom z rodinnej tradície, keďže ich otec dlhé roky hrával v dychovke a starý otec bol tiež známy „vychytený“ muzikant. Čiže nie je žiadnym prekvapením, že štyria bratia sa vydali na muzikantskú dráhu. Od roku 1999 sa skupina otca a syna volá Kmeťoband. V terajšej zostave skupina hrá od roku 2000. Hlavnými zakladateľmi tejto skupiny sú IGOR KMEŤO starší a IGOR KMEŤO mladší. IGOR KMEŤO starší robí skupine manažéra. IGOR KMEŤO mladší hrá na syntetizátor, saxofón a robí hudobné aranžmány. Skupina má vo svojom repertoári okolo 250 titulov naživo nahraných skladieb z obdobia 40-tych rokov až po rok 2002. Námety na skladby skupina čerpá „zo života“.
  • 20.30 hod – D blues Band – kedže nesu informácie o kapele tak aspoň takto

Nižšie plagát koncertu pre nádej 

1

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri