• Ne. feb 5th, 2023
country-zahrada-2013-zvolen-8
Rodeo býk mal jednoducho úspech. Foto: ZV-podujatia

V piatok 12.7.2013 so začiatkom o 18:00 hod. odštartoval v parku LDM (Lesnícke a drevárske múzeum) vo Zvolene v poradí už 6. ročník tradičného country festivalu Pod názvom Country záhrada. Ako hosť večera vystúpila skupina Lojzo. Celé podujatie slovom sprevádzal Martin Mázor a pripravené bolo aj bohaté občerstvenie v stánkoch.

Počas piatich hodín trvania festivalu si ľudia rozhodne prišli na svoje nielen v podobe poriadnej porcie country hudby kapiel Prameň, Šidlo, Pacipacifik a skupiny Lojzo. Sprievodný program vyplnila westernová skupina Túlaví vlci a bola tu dostupná aj atrakcia Rodeo býk, na ktorej prebiehala aj jedna zo súťaží.

Rodeo býk – Túlaví vlk 

Prvá skupina, ktorá hrala na pódiu bola banskobystrická skupina Prameň v zložení Peter Chovanec, Jaroslav Dzurik, Peter Graus, Tomas Dzurik. Kapela bola založená v roku 1981 a okrem country hrávajú aj bluegrass a ich smerovanie v hudbe plynie z českej, slovenskej, amerického country, bluegrassu, ako aj rocku. Okrem svojich aktuálnych skladieb zahrali skladby z pera bývalej členky kapely Jany Veselovskej Štubniakovej Tchor a Dievky z hôr.

Prameň

Druhá vystupujúca kapela prišla až z Partizánskeho, volá sa Šidlo a hráva tradičný blugrass.

Šidlo

Predposledná kapela, ktorá tento večer hrala bola všetkým Zvolenčanom dobre známa domáca Country kapela Pacipacifik. Kapela Pacipacifik počas svojej 14 ročnej histórie má na svojom konte nielen dva svoje albumy, ale aj nespočetne veľa vystúpení nielen na Slovensku, ale aj v susedných Čechách. V roku 2011 si odniesla z Medzinárodného festivalu v Ústí nad Labem najprestížnejšie ocenenie a to divácku Portu. Tu na Country záhrade zahrala svoje tradičné skladby Hubárska, Jeseň, Plnoletá a po dlhom čase zahrala dvojica Michal Weis (banjo, spev) a Vladimír Nociar (bassgitara) zaujímavú skladbu pod názvom Dievča a had.

Michal Weis a Vladimír Nociar 

Poslednou, ako sa povie klincom programu bola skupina Lojzo (Ľudový orchester jednoduchej zábavy obyvateľstva), ktorá  sa po úmrtí Maroša Kochanského opäť postavila na nohy a funguje už 30 rokov. Kapela zahrala to, čo už x rokov dobre poznáme, ale ani po toľkých rokoch neprídu ich skladby ako Učiteľka chémie, Starí psi a veľa ďalších obohrané, je to jednoducho Lojzo, ale bez Kochanského.

Lojzo – Učiteľka chémie 

V sprievodnom programe zabávala prítomných počas prestávok jednotlivých vystupujúcich westernová skupina Túlaví vlci. V prvej časti sa súťažilo, kto najdlhšie vydrží v sedle býka. Prvé dve miesta obsadili dve sympatické dievčatá, ktoré dozaista osedlali už nejedného býka. V ďalších častiach programu sa predviedli ukážkou divokého západu a na záver ukázali majstrovské zaobchádzanie lasom, koltom a bičom.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri