• Ne. sep 24th, 2023

Fenomenálne Krehké záležitosti Petra Jukubišina nájdete v Galérii na Tehelnej

Autor IMG_1979

dec 11, 2014 ,
krehke-zalezitosti-1
Aj takéto fenomenálne kúsky je možné vidieť na výstave. Foto: ZV-podujatia

Výstava, ktorej otvorenie sa slávnostnou vernisážou  konalo v piatok 5.12.2014 v Galérii na Tehelnej niesla názov Krehké záležitosti.

30- ročný architekt, ktorý maľuje a má za sebou viac ako 10 výstav –  aj tak sa dá v skratke zhrnúť to, čo má už za sebou Peter Jakubišin, o ktorom je táto výstava.

Po úvodných tónoch gitary Marcela Meszároša sa k slovu dostala kurátorka výstavy Marína Ungerová, ktorá nešetrila chválou na tvorbu autora. Ako povedala, s Petrom sa cíti viac ako kolegyňa a   kurátorka,  nakoľko niekoľko rokov  spolupracovali pri tvorbe časopisov, článkov, textov,  ilustrácií.

Peter je architektom a popri architektúre sa venuje výtvarnej tvorbe, ale už sa to javí tak, že je to naopak. Žije v Bratislave, narodil sa v Margecanoch  a pokiaľ sa človek pozrie na jeho obrázky vidí istú krehkosť. Vôbec nie je cítiť z nich architektúru, ale skôr previazanosť určitými zážitkami jemnosťou a možno až by sa dalo povedať vzťahom k tvorbe Adolfa Bornea,  na čo prišiel skôr Jozef Klement, lebo zacítil v jeho obrázkoch poetiku a malebnosť.  U Petra je to skôr premietanie toho,  čo prežil do namaľovaného.

Na záver sa k slovu dostal aj samotný autor, ktorý len ťažko hľadal slová, ale vo svojom príhovore všetkých pozdravil a ešte ozrejmil aj fakt, že na výstave sa nájdu okrem predajných obrazov aj obrazy, ktoré majú už svojich majiteľov, ale oni ich rady zapožičali na túto výstavu.

Viac info sa môžete dozvedieť aj vo videu a rozhodne doporučujeme aj návštevu samotnej výstavy.

Výstava potrvá do 8.1.2015 a bude otvorená denne od 8:00 do 17:30 a v sobotu od 9:00 do 11:45

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri