• Ne. okt 1st, 2023

Vo Zvolenskom divadle sa Zmotýlieva

Autor IMG_1979

aug 28, 2013
Motyl 2013
Zdroj foto: DJGT Zvolen.

TS – Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene zdvíha oponu a pozýva svojich divákov na stretnutia v jubilejnej 65. sezóne. Už v septembri sa môžu návštevníci zvolenského divadla tešiť na zaujímavé podujatia.

Galavečer MOTÝĽ 2013 dňa 12. septembra slávnostne otvorí novú sezónu. Atraktívny program v hravom štýle predstaví najpopulárnejšie herečky, hercov a inscenácie uplynulej sezóny podľa hlasovania v diváckej ankete Motýľ. Herecké trojice diváckych favoritov sa od minulej sezóny nezmenili – sú nimi herečky Svetlana Sarvašová, Vladena Škorvagová, Barbora Špániková a herci Radoslav Kuric, Vladimír Rohoň, Štefan Šafárik. Spomedzi inscenácií víťazia jednoznačne komédie: Čertice, Lekárske tajomstvo a Poplach v hoteli Westminster 2. Mená víťazov odznejú práve počas galavečera MOTÝĽ 2013. Divadlo udelí aj Cenu ČESTNÝ MOTÝĽ za celoživotný prínos pre DJGT a to dramaturgovi Mikulášovi Fehérovi. Cenu DOBRÝ MOTÝĽ ZÁKULISIA zas udeľujú herci jednému z pracovníkov v zákulisí divadla.

Krídla motýlie takto otvoria novú divadelnú sezónu a vítaní sú všetci diváci, ktorí sa k nim chcú pridať – vstupenka na galavečer stojí len symbolické 2€.

V piatok 20. septembra môžu diváci navštíviť najnovšiu inscenáciu DJGT muzikál PREKLIATY BÁSNIK. Pred predstavením sa uskutoční slávnostný krst CD s vynikajúcimi piesňami z tejto inscenácie. Diváci si tak budú môcť odniesť časť autentickej muzikálovej atmosféry so sebou.

V sobotu 21. septembra hosťuje v DJGT známa vokálna skupina FRAGILE, ktorá sľubuje silný umelecký zážitok a profesionálne výkony populárnych osobností.

Prvou premiérou jubilejnej 65. sezóny bude inscenácia NA KONCI na motívy života a diela patróna divadla – Jozefa Gregora Tajovského. Špeciálne pre DJGT hru napísala Katarína Mišíková Hitzingerová a réžiu má Kamil Žiška, ktorého zaujal lákavý Tajovského svet plný súcitu, jemnej vnímavosti, svojského humoru, sebairónie a hľadania koreňov. Premiéra bude dňa 18. októbra. Koncom novembra zas poteší najmenších divákov štúdiová rozprávka Jany Pilzovej O TROCH VÍLACH.

Vo zvolenskom divadle nájdete všetky emócie pod jednou strechou. Z pestrej ponuky inscenácií a podujatí si môže vybrať skutočne každý priaznivec múzy Tálie. Dvere divadla sú po divadelných prázdninách opäť otvorené!

Motyl 2013

TS – Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička DJGT Zvolen

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri