• Ne. feb 5th, 2023

Zvolenské Metro predstavilo vynovený koncept svojej predajne

druzbacky-lukacova-chêne
Slávnostné prestrihnutie pásky. Foto: ZV-podujatia.

V srdci Slovenska bežia motory zmien na plné obrátky. S cieľom ešte tesnejšie prispôsobiť ponuku potrebám zákazníkov predstavuje Metro Zvolen ako prvé na Slovensku upravený koncept svojej veľkoobchodnej predajne. Usporiadaná je podľa nákupných zvykov podnikateľov a sortiment v nej je tesnejšie ušitý na mieru regiónu.

Prípravy na nové smerovanie zvolenskej prevádzky Metro odštartovali už v apríli tohto roka detailným prieskumom trhu, po ktorom nasledovalo desať zákazníckych panelov – rozhovorov o tom, čo zákazníci využívajú, potrebujú, čo oceňujú a čo by zmenili. Novinky tak predajni prinesú zvýšenú efektivitu, zákazníkom zase Metro ponuku presne podľa ich predstáv.

A práve v stredu 1. októbra 2014 bol predstavený vynovený koncept veľkoobchodnej predajne ako aj  výhody, ktoré prinesie podnikateľom v celej spádovej oblasti Metro Zvolen. Počas tejto akcie bola symbolicky prestrihnutá páska predajne so špeciálne prispôsobeným sortimentom, novými akváriami a viváriami, ale aj pekárňou rozvoniavajúcou hneď pri vstupe.

Súčasťou programu bude prehliadka remodelovaných priestorov za účasti najvyšších predstaviteľov spoločnosti Metro Cash & Carry SR a prezentácia noviniek, ktoré nový koncept prináša.

Pred slávnostným prestrihnutím pásky povedali pár slov Guillaume Chêne, Dana Lukáčová a za mesto Zvolen Mgr. Juraj Družbacký

Guillaume Chêne –  Makro Cash & Carry Česko a Metro Cash & Carry Slovensko

Keď Metro pred 14-timi rokmi prišlo na slovenský trh, tak Zvolen bol jeden z tých troch miest,  v ktorom sme začínali. Zvolen, respektíve tento región má zaujímavé bohaté prostredie a fantastických ľudí. Zvolen samozrejme čelí aj mnohým ekonomickým výzvam a problémom. Pred tými 14-timi rokmi sme usúdili, že toto je región, kde miestni podnikatelia potrebujú nejakú podporu. To sme mali na pamäti aj pred dvoma rokmi, keď sme rozbiehali službu Metro distribúcia a Zvolen bol vybratý ako mesto, v ktorom sa postaví najväčšia distribučná platforma na Slovensku. Dnes sme presvedčení, že sa môžeme posúvať ešte ďalej a zlepšovať služby našim zákazníkom, preto sme im načúvali a snažili sa čo najviac priblížiť ich potrebám. Veríme, že sa Vám to bude páčiť, preto by som rád poďakoval všetkým, ktorý tento projekt priviedli k životu. Samozrejme aj všetkým ľudom, čo sa na tom podieľali tu vo Zvolene. Na záver ďakujem všetkým Vám, čo ste prišli a prajem Vám príjemný deň.

Dana Lukáčová – riaditeľka Metro Zvolen

Ja by som sa chcela všetkým poďakovať, že ste všetci prišli symbolicky otvoriť obnovenú predajňu a prestrihnúť túto pásku. Zvolenský región je jeden z najťažších predajní čo sa týka Metra, je tu veľký tlak na požiadavky našich zákazníkov, na flexibilitu služieb, na ceny,  na to, ako sa chovajú zamestnanci k zákazníkom a to je jeden z dôvodov, prečo naša spoločnosť vybrala práve zvolenské Metro na to, aby sme tu odskúšali takýto veľký projekt a túto predajňu zmenili. My sme o niektoré položky prišli, niektoré položky nenájdete v regáloch preto, aby sme urobili priestor novým veciam. Určite si všimnete nové akváriá a vivária v oddelení rýb. Pri vstupe do predajne Vás privíta nová pekáreň. Pridali sme tu niekoľko položiek a rozmiestnili sme ich tak, aby sa k zákazníkom dávali ľahšie na vozík. Chceli by sme vám spríjemniť a zľahčiť celé to nakupovanie. Preto toľko paliet, preto toľko priestoru a zároveň chceme uľahčiť aj prácu našim zamestnancom. Celá táto fyzická prestavba trvala iba 3 týždne, za 3 týždne dokázal náš tím tuná zmeniť predajňu tak, ako ju vidíte a dúfam, že ešte uvidíte. Týmto sa však naša práca nekončí, skôr naopak, ona len začína, pretože táto predajňa je pripravená nato, aby sme začali jednať s našimi lokálnymi výrobcami, partnermi, aby sme šili ponuky na mieru našim zákazníkom, aby sme Vám dokázali doručiť tovar priamo do obchodu a aby sme robili vynikajúci servis.

Mgr. Juraj Družbacký – víceprimátor mesta Zvolen

Metro má svoje nezastupiteľné miesto v rámci mesta Zvolen. Mesto Zvolen bolo vždy tým partnerom, na ktoré sa mohlo Metro spoľahnúť a mesto Zvolen sa snažilo vždy vyjsť v ústrety tak, aby to Metro cítilo tú podporu až tak, že chceme spolupracovať, chceme vytvárať podmienky pre takú milú spoločnosť ako je Metro a tá spolupráca naozaj funguje veľmi dlho. Ja ešte veľmi pekne ďakujem za pozvanie a keď som sa pred dvoma rokmi zúčastnil otváraní tej platformy, tak ja som vedel, že zase niečo vymyslíte a som veľmi rád, že je to opäť Metro.

Následne po prestrihnutí pásky nasledovala prehliadka už spomenutých častí.

Fotografie

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 29 krajinách sveta s viac ako 750 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva viac ako 120tisíc ľudí a vo finančnom roku 2012/2013 dosiahlo tržby vo výške približne 31 miliárd eur (pro forma prepočet). METRO Cash & Carry je predajná divízia METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. Vo finančnom roku 2012/2013 dosiahla skupina tržby vo výške približne 66 miliárd eur. Celkovo má viac ako 265tisíc zamestnancov a prevádzkuje približne 2 200 predajných centier v 32 krajinách. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/Makro Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti samoobslužných veľkoobchodných predajní, hypermarkety Real, Media Markt a Saturn – európska jednotka v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou, a obchodné domy Galeria Kaufhof.

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m². Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny profesionálnych zákazníkov – na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru.

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri