• Ut. okt 3rd, 2023

Partia dobrovoľníkov skultúrnila Borovú horu

Autor IMG_1979

apr 30, 2018
Pohľad z vrchu. Foto: IMG_1979

Dozaista nejeden Zvolenčan vie, kde sa nachádza bývalá liečebňa na Borovej hore.

Jedna z vecí, ktorá ľudom napadne, je areál bez plota a ošarpané posprejované budovy, ktoré aj zásahom uvedomelého človeka majú tie najlepšie časy za sebou a samozrejme netreba zabúdať na dominantu tohto miesta a to jazierko.

Avšak nie každému je ľahostajný tento stav a ak vynechám tú politickú časť okolo toho, tak za to, ako to v tomto priestore momentálne vyzerá (rozumej nie je celé zarastené a znivočené) môže veľká partia dobrovoľníkov, ktorá sa vždy koncom apríla navzájom dohodne a príde a dá na poriadok toto miesto, ktoré si to rozhodne zaslúži.

A práve posledná aprílová sobota 28.4.2018 bola jednou z tých, kedy tu občianske združenie Podborovský spolok s podporou mesta Zvolen zorganizovali tradičnú dobrovoľnícku brigádu.

Už pred 9-tou hodinou raňajšou bol z diaľky počuť čulý ruch a veru bola radosť pozerať sa. Rozhodne bolo vidieť, že organizátor to má pevne v rukách a každý dostal patričné náradie a každému bolo vysvetlené, čo a kde a ako je potrebné.

Okrem toho sa tu v kotlíku pripravovala pre brigádnikov po dobre vykonanej práci kapustnička a samozrejme nemohlo chýbať nejaké to alko a nealko občerstvenie.

Tak, či onak, nech sa páči pár fotografií, ako brigáda prebiehala.

Ukážka upratovania na Borovej hore 360°

Ostatné fotografie počas brigády

Článok a foto: IMG_1979