• Po. mar 27th, 2023

Deň bez áut aj vo Zvolene

plagat Bicykle pre Zvolen sm (1)
Plagát k podujatiu.

Už niekoľko rokov sa v čase od 16. – 22.9. koná Celoeurópsky týždeň mobility, ktorého vrcholným podujatím je Európsky deň bez áut.

Deň bez áut sa prvýkrát oslavoval v roku 2000 a je podporovaný Európskou komisiou. Ľudia sú každodenne vystavení hluku, dopravným zápcham a znečistenému ovzdušiu. Cieľom tohto dňa je preto podpora ekologických foriem dopravy ako je pešia, cyklistická a verejná doprava, upozornenie na znečistené životné prostredie automobilmi a následné škodlivé dopady na ľudské zdravie.

Ako za posledné roky, tak aj tento rok si združenie Slatinka spolu s Centrom pre trvalo-udržateľné alternatívy a Cykloadventure v spolupráci s mestom Zvolen pripravilo zaujímavé dvojdňové podujatie s bohatým programom.

Program

21.9.2013 od 9-tej

  • Bicyklový výlet ku Dňu bez áut – Cyklojazda zo Zvolena po hrádzi Hrona do Vlkanovej, pri príležitosti Európskeho týždňa mobility.

Stretnutie v parku Ľ. Štúra (nám. SNP) vo Zvolene – po registrácii dostanú účastníci lístky na občerstvenie – o 9,30 spoločný odchod cyklojazdy po hrádzi Hrona do Vlkanovej – stretnutie v Geronimo s cyklistami z Banskej Bystrice.
Privátny cieľ pre zvolenskú skupinu – prísť do Vlkanovej skôr, ako Bystričania, zjesť a vyplieniť priestor s občerstvením. Preto nás musí byť viac, ako tých druhých! Udalosť na Facebooku 

26.9.2013

  • Od 14-tej do 17-tej sa budú pri pošte opravovať bicykle pod vedením skúseného odborníka. Počas týchto troch hodín sa bude dať naučiť, ako rýchlo a spoľahlivo opraviť bicykel.

27.9.2013

  • Od 10-tej do 13-tej  budú pri katolíckom kostole informačné a dopravné stolíky a bude sa možné zapojiť aj do tvorivých aktivít. Okrem toho nebude chýbať ani vzdelávanie v oblasti pohybu mestom.
  • Od 16-tej sa bude pri pošte na námestí konať jesenný krst zdieľaných zelených bicyklov a ich slávnostné uvedenie do prevádzky po oprave.
  • Od 17-tej odchod spoločnej cyklojazdy okolo centra mesta, cez Lanice späť k pošte.

Takže rozhodne to budú zaujímavé podujatia, ktoré sa oplatí vidieť.

plagat Bicykle pre Zvolen sm (1)

Zdroj info (Slatinka.sk)

Článok: Ján Števonka

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri