• Ne. mar 26th, 2023

Dva dni trhov, hodov, divadla, ba i vykrúcačiek na kolotočoch

kolotoce-jegorovove-zvolen-7
Kolotoče, že aká sranda. Foto: Ján Števonka.

Tradičné spojené podujatia – Zvolenský jarmok a už 8. ročník Divadelného podzámčia sa uskutočnili na zvolenskom Námestí SNP počas dvoch dní 20. a 21.9.2013.

Zvolenské trhy patria medzi podujatia, ktoré sa za posledné roky držia rovnakého konceptu, priniesť množstvo stánkov s rozmanitým tovarom (v minulosti mesto sľubovalo priniesť remeslo do stánkov) a samozrejme ako inak v tomto období, aj napojiť ľudí kvázi burčiakom a podobne a zároveň, aby ich tam čo najdlhšie zdržali, tak na to slúži práve Divadelné podzámčie.

Tento rok sa však diali veci zaujímavé, ktoré sa vám budeme snažiť troška podrobnejšie priblížiť  tak akosi inak, z iného uhla pohľadu. Trhy ako také začali v piatok a pokračovali aj sobotou a opisovať čo tam bolo je bezpredmetné, nakoľko za posledných x rokov je to úplne o tom istom, takže poďme na to trošku inak.

Park Ľudovíta Štúra doslova prekypoval životom hlavne mládeže, ktorá si plnými dúškami užívala piatok a samozrejme alkohol tiekol potokom a zábava gradovala každou hodinou až do neskorého večera. Tu sa ukázala ako značná výhoda OC Europa ako využitie verejných WC a to úplne zadarmo (20 centov je predsa len dosť) a zároveň tu bolo možné vidieť aj ľudí, ktorí hľadali miesto na oddych.

Piatok podvečer sa musí uznať, že bolo doslova telo na telo a skoro v každom stánku sa čakalo v rade. Jednej veci však škoda a to, že ako tradične mal na saláme niekto narobiť poriadky s haldami odpadkov, ktoré sa množili pri každom smetnom koši.

V rámci Divadelného podzámčia to bolo úplne v pohode nielen v piatok, ale i v sobotu, akurát je škoda neuskutočneného koncertu dychovej hudby z Detvy a toho, že sedačky, slúžiace na sledovanie kultúrneho programu slúžili na posedenie  ľudí, občerstvujúcich sa všeličím.

V Programe Divadelného podzámčia sa dalo nájsť dosť zaujímavého, nielen pre najmenších pripravilo tri predstavenia Komedianti na káre, nemohlo chýbať  Divadlo hotel Mária tentokrát komédia Machri a večer Dušan Songy Dobiáš & Dano Axmann, Vladimír Nociar odohrali bluesový koncert.

Dušan Songy Dobiáš & Dano Axmann, Vladimír Nociar 

V sobotu boli  klaunovské a divadelné vystúpenia, zahrala aj pesničkárska dvojica Horana, po 16-tej Divadlo Zelienka predviedlo svoju najnovšiu hru Horí ohník horí a na záver dňa zahrala skupina The Toones.

V priebehu dňa sa predviedlo ešte šermiarske zoskupenie Ricasso a tradične svojich operencov predstavila Sokoliarska skupina Biatek z Banskej Bystrice

V areáli bývalých Jegorovových kasární boli ako zvyčajne kolotoče, ktorých bolo nespočetne veľa a na niektorých z nich prebiehali dokonca aj súťaže o voľné vstupenky za najhlasnejší krik a podobne. Zamrzel možno fakt, že sa tu nachádzali len kolotoče a vlastne nič viac. Aspoň jeden hrôzostrašný hrad, alebo niečo podobné by dozaista veľa ľudí potešilo.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri