• St. okt 4th, 2023

Peter Káčer si užil dopoludnie vo Zvolene a odovzdal aj šek pre združenie VIA ABA

Autor IMG_1979

aug 4, 2023 ,
A je odštartované. Foto: IMG_1979

V rámci 10. ročníka charitatívneho podujatia Káčer na bicykli zavítal vo štvrtok 3.8.2023 správca Nadácie TA3 Peter Káčer aj do mesta Zvolen.

Mesto Zvolen bolo jeho piatou zástavkou, v úvode štartoval v Levoči, na druhý deň zo Spišskej Novej Vsi, potom sa presunul do Tornale, odtiaľ do Hnúšte a tento piaty deň strávil vo Zvolene, predposledná etapa pôjde z Ružomberka a finále podujatia bude v Trenčíne.

So štartom v našom meste bola preňho a samozrejme aj pre celý pelotón pripravená trasa Zvolen – Sliač – Veľká Lúka – Hronsek – Vlkanová – Sliač – Zvolen, dĺžka: 24 km, prevýšenie: 66 m.

Úvod patril priamemu prenosu do televízie TA3, moderátorská dvojica Alexander Štefuca a Blanka Dóková vyspovedali nielen Petra Káčera, ale aj viceprimátora mesta Zvolen Ľubomíra Zdúta-Šťastného a aj zástupcu združenia Cyklo Zvolen Juraja Hulina a moderátor prehodil pár slov aj so zástupcom TA3 Dodom Dúbravským.

V každom meste, odkiaľ so svojim sprievodom štartuje sa zároveň odovzdáva šek pre rodinu, jednotlivca, alebo organizáciu, ktorých vyberá samospráva. Vo Zvolene si tento rok vybrali Občianske združenie VIA ABA, ktoré sa venuje skvalitňovaniu života ľudí s poruchami autistického spektra a inými neurovývinovými poruchami a ich rodín.

A práve Lucii Lazárovej z tohto združenia odovzdal Peter Káčer šek v hodnote 1000€. Po tomto úvode sa celý pelotón na čele s Petrom Káčerom vybrali smerom na Sliač.

Následne po štarte prišli vo Fun zóne na rad sprievodné podujatia, napríklad Detské preteky, ktoré mali pod palcom členovia združenia Cyklo Zvolen a opodiaľ postavili dopravné ihrisko členovia Mestskej polície.

Krátko po 11-tej doobeda, po absolvovaní trasy táto skupina úspešne prišla do cieľa vo Fun zóne, kde zhodnotili dnešnú trasu a týmto sa dala táto 5. Zvolenská etapa považovať za ukončenú.

Ako som v úvode písal, na ďalší deň sa presúvajú do Ružomberka. Nakoľko sme sa tohto super charitatívneho podujatia osobne zúčastnili, tak Vám prinášame nielen videá, ale aj fotografie z celého priebehu tu vo Fun zóne.

O Nadácii TA3

Špecifikom, na ktorom si Nadácia ta3 zakladá, je, že kladie veľký dôraz na potrebu pomoci dospelým žiadateľom, lebo prax ukázala, že drvivá väčšina organizácií podobného zamerania má cieľovú skupinu prijímateľov pomoci iba deti, prípadne mladých ľudí. Ako však hovorí aj Peter Káčer – z osobnej celoživotnej skúsenosti: s dovŕšením dospelosti sa nestane zázrak a zdravotné problémy nezmiznú, naopak, často sa ešte násobia.

Video: Káčer na Bicykli vo Zvolene 2023štart

Video: Káčer na Bicykli vo Zvolene 2023cieľ

Fotogaléria: Káčer na Bicykli vo Zvolene 2023

Článok, foto a videá: IMG_1979

Pridaj komentár