• Ne. feb 5th, 2023

Dobrodružstvo zažili psy na Dni s útulkáčom

den-s-utulkacom-2013-zvolen-4
Foto: Ján Števonka.

Posledný septembrový týždeň patrí už tradične Týždňu občianskej participácie a jeho hlavným cieľom je prostredníctvom rôznych podujatí informovať širokú verejnosť o význame občianskej účasti a vytváranie publicity pre komunitné problémy na miestnej, národnej a medzinárodnej úrovni. Zakladateľom tejto akcie je Občianska sieť strednej a východnej Európy (CEECN) a jej partnerom na Slovensku je Centrum komunitného organizovania (CKO).

A práve jedno z mnohých podujatí, ktoré sa budú konať  počas tohto týždňa bolo v sobotu 21.9.2013 a išlo už o 3. ročník akcie venovanej psom a ich majiteľom s názvom Deň s útulkáčom.

Akciu zorganizovalo OZ Psíčkari-ZV na čele s Luciou Dvorskou a jej organizačným tímom a okrem toho boli prítomné so svojimi stánkami aj OZ Túlavá Labka, Pes v núdzi, OZ Tuláčik a OZ Slatinka (malovanie na tvár, hry)

Samotnú akciu mala moderovať tak, ako rok minulý Zdenka Predná, ale nakoľko jej to pracovné vyťaženie nedovoľovalo, tak sa tejto úlohy patrične zhostila Eva Krížová a po jej boku jej sekundovali porotcovia výstav a súťaží David Michalák, Sanja Nikolov a Lucia Dvorská.

Gro programu tvorili psie výstavy v kategóriách:

  • roztomilé šteniatko, senior, paleta, zrkadlo, zvláštny zjav, aj ja som prišiel

súťaže

vycvič si útulkáča, voňavé pokušenie, agility, najrýchlejšie privolanie, aport klobásy, najlepší cvičiteľ, pozri čo dokážem a ďalšie zaujímavé súťaže.

Na záver sa konala posledná výstava, na ktorej sa zúčastnili všetci víťazi v kategórii výstava a ten, kto bol ocenený ako najlepší si odniesol titul šampión výstavy.

Barbora Trenčanová a Bero

A kto vyhral?

Všetci tí, čo si našli čas a prišli či už sami, alebo so svojimi psíkmi sa pozrieť na túto akciu a tak aspoň takto sa poriadne doprialo štvornohým členom rodiny.

Počas akcie bol pripravený aj sprievodný program, či už maľovanie na tvár, alebo hádzanie krúžkov na kolíky, psi si mohli zmerať rýchlosť na agility dráhe a najrýchlejší traja získali aj ocenenia. Okrem toho bolo možné zájsť do stánkov Občianskych združení, kde sa tí, čo mali záujem mohli dozvedieť o ich činnosti, nebol problém si požičať psa a ísť ho poriadne vybehať.

Na záver môžeme skonštatovať, že Deň s útulkáčom vyšiel organizátorom viac než dobre. Počasie, ktoré nebolo isté ani deň pred začiatkom akcie vyšlo a počas trvania akcie aj zasvietilo slnko.

Agility dráha

Pri tejto príležitosti Vám chcem upriamiť pozornosť na stredu 25.9.2013 o 16.00 hod. kedy bude slávnostné otvorenie a prezentácia nových hračiek pre psov na venčovisku na sídlisku Západ, Tulská ul., konečná zástavka MHD sídlisko Zvolen Západ.

Fotografie

Agility dráha

Článok, foto a video: Ján Števonka.