• Ut. feb 7th, 2023

Prvé zvolenské IhrYsko zožalo patričný úspech

ByIMG_1979

apr 20, 2014 ,
vecer-spolocenskych-hier-zvolen-4
Foto: ZV-podujatia

V priebehu roka chodievame na XY rôznych podujatí  bez ohľadu na to, či podujatie vyznie lákavo alebo či poznáme daného organizátora. Proste neriešime túto záležitosť a zájdeme aj na podujatia, ktoré vyčnievajú úplne z radu a o jednom takom si teraz napíšeme.

15-teho apríla sa začala šíriť hlavne Facebookom informácia o podujatí pod názvom Ihrysko (s ypsilonom po r) a s podtitulom Večer spoločenských hierNeboj! Naučíš sa!

Toto podujatie sa malo konať 17-teho toho istého mesiaca na Starej radnici a ako sa dalo vyčítať, každý kto sa zúčastni nielenže dostane občerstvenie, ale  dokonca aj čaj z neďalekej čajovne.

Daný deň pripadol na štvrtok a keďže na zámku mala byť taktiež narýchlo zorganizovaná akcia, tak som ich plánoval zobrať postupne. O 17-tej mala začať akcia na radnici, ale všetko vyzeralo na to, že to bude fiasko a aj sympatické dievča z organizačného tímu, nazvime ju Eva mala menšiu obavu z výsledku.

Neriešil som teda a keďže čas súril, išiel som na zámok, kde  sa to nieslo v podobnom duchu a tak mi neostávalo nič iné, len sa zobrať naspäť na radnicu. Tam už vonku cez okná bolo počuť džavot a vravím si, že organizátorom je asi z toho všetkého veselo, ale opak bol pravdou.

Tu už za jedným stolom hrala partia ľudí Timeline a chvíľu na to prišla ďalšia menšia skupinka, ktorá sa hneď po zorientovaní a výbere hry rýchlo zabrala do hry a po chvíľke aj od tohto stola bolo počuť veľkú dávku radosti.

A aké hry sa hrali?

Dixit, Carcassone, Dobble, Activity, Kaleidoskop, Adios Amigos, 7 Divov sveta, Timeline, Bylo nebylo, Duch!, Jungle Speed

Akcia skončila niečo po dvadsiatej a pravdepodobne by trvala dlhšie, lebo naozaj sa nikomu nechcelo tak skoro odísť, ale tak, ako platia pravidlá v hre, tak aj na Starej radnici.

Na záver treba uznať, že aj takáto forma podujatia má veľkú šancu osloviť ľudí, ktorí prejavia záujem a prídu. Ak sa organizátori rozhodnú zopakovať túto akciu a bude propagovaná aspoň s týždenným predstihom, tak o úspech je dozaista postarané.  Rozhodne treba pochváliť občerstvenie v podobe miešaného nápoja a následne neskôr večer ešte poriadnej porcii čaju.

Fotografie

Článok: Ján Števonka

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri