• So. jan 28th, 2023

Kapela Smola a Hrušky to parádne rozbalila v kaplnke Zvolenského zámku

smola-a-hrusky-zvolen-2
Smola a Hrušky. Foto: Ján Števonka.

Po cykle prednášok pod názvom Večer s kurátorom, tradičnom podujatí Noc múzeí a galérií ako aj sérii Bluesnenia na zámku sa v letných mesiacoch júl a august konala séria filmových predstavení pod názvom Letné kino SNG v nádhernom prostredí historického nádvoria, ktoré bolo zorganizované Tomášom Kršnákom.

Prišiel september a podľa podujatí ako je divadlo, kurátorský výklad a koncert DekadentFabrik môžeme povedať, že to tu naozaj žije, vlastne pulzuje životom.

Október dotiahol na zámok aj kapelu Smola a Hrušky, ktorá počas svojho špeciálneho a jedinečného turné priniesla svojim najlepším fanúšikom nový zážitok z koncertného programu a teraz si niečo o tom povieme.

Kapela na Unplugged & Document Tour 2013 predstavila okrem iného aj filmový  dokument Tourbus Daemon, ktorý bol natočený počas jarného turné a práve ten prináša necenzurovaný a realistický pohľad z ich backstage-u. Kameru a réžiu si zobral na starosť  talentovaný avantgardný umelec Enrik Bistika z Mystika Production. Samotný dokument je súčasťou programu každého koncertu, ktorý prinesie a otvorí dvere tam, kde sú väčšinou zatvorené. Ďalšou novinkou bolo na koncerte pre kapelu akustické prevedenie hitov, ale aj menej hraných songov, ktoré dostali v unplugged verzii úplne novú tvár.

Smola a Hrušky

  •  Jano Janči Miženko, Jozef “Spoko” Kramár, Lukáš Pavelka, Matuš Miženko, Števko Ondáš alias Pišta, Ubo – Vojtech Artur Král

To boli teda členovia a teraz k samotnému koncertu

Tu sa nedá nič kritizovať, koncert bol úplne v pohode. Kapela ako taká zaujala muzikálnosťou a hravosťou, jednoducho tam nebolo momentu, ktorý by nejako vybočoval z konceptu. Kapela je asi situovaná k mládeži, ale rozhodne má potenciál ponúknuť niečo viac aj iným.

Tak či onak, koncert úplne v pohode a dokument pred samotným koncertom tomu dal inú dimenziu, takže z pohľadu na kapely , ktoré tu počas roku vystupovali, ozaj pekné vystúpenie.

Smola a Hrušky – Na čom záleží

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri